NAKA začala trestné stíhanie Kočnera a Bašternáka

Komplex Five Star Residence.
Zdroj: TV Markíza

Podnet podal poslanec Rajtár v súvislosti s komplexom Five Star Residence.

Na podnet poslanca Jozefa Rajtára (SaS) začala NAKA trestné stíhanie, v ktorom ako spolupáchatelia vystupujú podnikatelia Marián Kočner a Ladislav Bašternák

"Poslanec zhromaždil dostatok faktov na podanie trestného oznámenia a polícia uznala, že tieto fakty naozaj nasvedčujú tomu, že mohlo dôjsť k spáchaniu trestných činov podvodu a krátenia dane. Oba prípady súvisia s pochybnými prevodmi bytov v bytovom dome Five Star Residence a zapadajú do kriminálnej schémy, ktorá u Ladislava B. predbežne vyústila do jeho obžaloby," informovali liberáli v tlačovej správe novinárov.

Rajtár očakáva, že policajti a dozoroví prokurátori odvedú pri vyšetrovaní týchto prípadov poctivú prácu, nedajú sa zastrašiť a ani kúpiť.

"Po dlhých rokoch dusivej vlády Smeru-SD, ktorá umožnila prienik organizovaného zločinu s jeho privilégiami do polície i prokuratúry, sa dnes končí obdobie strachu," uviedol poslanec Rajtár a dodal: „Dopyt verejnosti po spravodlivosti je obrovský. Veríme, že neustane a vždy, keď to bude treba, ľudia zaplnia námestia. Na Slovensku presadiť právo a spravodlivosť za tejto vlády inak nejde."

Trestné oznámenie na Ladislava Bašternáka

Trestné oznámenie na Mariána Kočnera


BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti