Domáce

Vizionár Gates sa pred 30 rokmi poriadne mýlil. Takto si budúcnosť nepredstavoval

Zakladateľ Microsoftu Bill Gates promuje operačný systém Windows 89(25. jún 1998).
Zakladateľ Microsoftu Bill Gates promuje operačný systém Windows 89(25. jún 1998). Zdroj: TASR

Jedna éra sa končí.

Počítač bude v každej domácnosti na celom svete! Taký bol pred vyše 30 rokmi sen Billa Gatesa, zakladateľa amerického technologického gigantu Microsoft. Aj vy máte ešte doma pod stolom veľkú skriňu, pomocou ktorej sa spájate so svetom? Ak áno, ste už vymierajúci druh. Vyzerá to tak, že éra veľkých stolových počítačov prichádza do svojho cieľa.

Zdroj: TASR

Keď sa takzvané desktopy stali aj u nás cenovo dostupnými, bolo takmer spoločenskou povinnosťou minimálne jeden vlastniť. Doba sa ale zmenila a počítačové krabice z domácností jednoducho miznú.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo takéto počítače odsúvame na druhú koľaj je, že všetko čo vidíte v tejto skrini už dnes môžeme dostať aj do takéhoto malého zariadenia.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

„Aktuálne ľudia menej času trávia doma a chcú práve byť mobilní a chcú byť flexibilní," vysvetľuje Debnár.

„S touto výbavou je to nemožné. Nosiť to so sebou na nejakom vozíku a k tomu elektrocentrálu je nemožné," tvrdí šéfredaktor PC Revue Ondrej Macko.

Viacčlenné domácnosti sa už navyše nechcú deliť o jediný počítač. Mama, otec či deti bažia po vlastnom zariadení. Mobil či tablet a v ňom súkromné fotky, hudba a maily.

Je tu ale skupina ľudí, čo naďalej plávajú proti prúdu. Hráči, grafici či vedci očakávajú od zariadení extrémny výkon. A ten naďalej poskytujú iba veľké počítače - ktoré si dokonca môžu sami poskladať.

A preto veľké počítače zo sveta zrejme úplne nezmiznú. Sen Billa Gatesa sa síce splní, no bežný človek už nebude mať počítač pod stolom, ale vo vrecku.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.