Súrodenci nehodu prežili, ich rodičia nie: Toto je ich prvé stretnutie po tom, čo osireli

Angela a Zachary prvýkrát spolu po nehode.
Zdroj: Facebook/TeresaBurell

Deti prišli o rodičov pri dopravnej nehode.

Angela má osem rokov, jej brat Zachary o tri menej. S mladšími súrodencami Wyattom a Nicholasom sa z nich začiatkom apríla stali siroty. Ich rodičia spolu s najmladším súrodencom, novonarodenou sestričkou, podľahli zraneniam, ktoré utrpeli pri dopravnej nehode, keď sa vracali z kostola.

Štyri deti mali väčšie šťastie, nehodu prežili. Istý čas sa však zo zranení zotavovali a nevideli sa. Ich teta Teresa však na sociálnej sieti zverejnila fotografiu z ich prvého stretnutia po nehode.

„Boli od seba oddelení, no chodili na rehabilitačné cvičenia v rovnakom čase. Nemali sme ísť s nimi, no sestra nás vpustila dnu, aby nám neušiel moment ich opätovného stretnutia. Bolo to to najdojímavejšie, čo som kedy videla," uviedla pre BBC Teresa. 

Zdroj: Facebook/TeresaBurell

Liečenie ratolestí zo zranení podľa nej sprevádzajú komplikácie. Napríklad Zachary nechce poriadne jesť. „Má veľké bolesti. Terapeuti však zistili, že v spoločnosti iných detí sa mu vodí lepšie," prezradila. Lekári zase veľmi pomohli Wyattovi. Tesne po nehode mal paralyzovanú ľavú časť tela, teraz už dokáže zdvihnúť ruku nad hlavu.

„Už dokáže aj chodiť, ešte však nemá balans. Myslí si, že môže aj utekať, no v skutočnosti to ešte nedokáže," uviedla teta.

Teresa založila na pomoc deťom na Facebooku stránku s finančnou zbierkou. Doteraz sa im podarilo vyzbierať v prepočte takmer 165-tisíc eur.

SALT LAKE CITY/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.