Ďalší súd s 26-miliónovou zmenkou. Rusko ju vraj podpísal, Markíza ju považuje za falošnú

Na snímke kópie sporných podpisov zo zmenky dňa 11. januára 2000.
Zdroj: TASR

Bývalý riaditeľ Markízy na súde prakticky zopakoval to, čo predtým.

Ďalšie kolo s mnohomiliónovou zmenkou. Po tom, čo Mariánovi Kočnerovi prvú súd uznal, teraz je na stole druhá - vyše 26 miliónová. Pavol Rusko v stredu (2. 5.) na súde opäť tvrdil, že ju podpísal. Naopak Markíza aj túto považuje za falošnú.

Bývalý riaditeľ Markízy na súde prakticky zopakoval to, čo predtým. Tvrdí, že zmenky podpísal v roku 2000, lebo takto zachraňoval fungovanie televízie. Bolo to po období jej obsadenia spoločnosťou Gamatex a podľa neho aj mafiou. 

„By ste tu neboli ani vy ani kamera, keby som to nespravil," povedal bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko.

Z tejto situácie viní svoju bývalú spoločníčku Sylviu Volzovú. Na margo tohto vyhlásenia, kde oceňuje jej prínos pre televíziu a ospravedlňuje sa jej za predchádzajúce výroky povedal, že si ho ona vydupala. „Všetko si vydupala, ja som bol rád, že som sa jej zbavil," hovoril Rusko.

Sylvia Volzová tvrdí, že o žiadnych záväzkoch z roku 2000 nevie. „Považuje to za podvod. Už argumenty, ktoré používa pán Rusko na odôvodnenie svojich postupov to už je na ňom, to už my nevieme nijakým spôsobom zhodnotiť," vysvetlil právnik Roman Kvasnica.

V účtovníctve televízie nie je o zmenkách ani zmienka. Rovnako ani v zmluve, ktorú podpisoval Rusko keď predával svoj podiel v Markíze.

Zmenka má hodnotu vyše 26 miliónov eur. Podľa Ruska je takzvaná poisťovacia. Právny zástupca televízie v stredu (2. 5.) súdu navrhol preskúmať originálnu zmenku znalcami a overiť jej pravosť. Sudkyňa v prvom konaní tento postup nedovolila, stačilo jej vyhlásenie Ruska, že zmenky podpísal.

„Verím, že tieto posudky budú mať v závere vypovedaciu hodnotu," uviedol právny zástupca Markízy Tomáš Kamenec. 

Pavol Rusko vo vyše dvojhodinovom výsluchu obvinil právneho zástupcu Markízy, že ho na stretnutí navádzal, aby vypovedal v ich prospech. „V jednej chvíli povedal, no áno, ale keby sme hovorili my spolu to isté, tak Kočner nemá šancu, povedal Rusko.

„Ja nemám vo zvyku ani nepovažujem za korektné či už stranu v spore alebo svedka nahovárať na akékoľvek svedectvo. Považujem to za nehoráznosť takéto tvrdenie," dodal právnik Kamenec. 

Ďalšie pojednávanie bude 20. júna. Prípadom zmeniek sa pre podozrenia z viacerých trestných činov už zaoberá aj špeciálna prokuratúra. 


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sylvia Volzová

Dôležité udalosti