Prečo ste stále sama? Možno je za tým aj týchto 5 dôvodov

Ilustračná snímka.
Zdroj: Antonio Guillem/shutterstock.com

Nezúfajte, môžete to napraviť.

Ste krásna, inteligentná, v kolektíve obľúbená, úspešná, nemáte problém s peniazmi, v práci sa vám darí, máte veľa kamarátov, ale stále vám niečo chýba. A tým niečím je partner, s ktorým by ste zdieľali každodenné radosti i starosti, chodili spolu na výlety, či navarili si spoločne chutný obed.

Ktorá z nás by si nepriala muža, s ktorým by sa chcela usadiť a založiť si rodinu. Len ten správny akosi neprichádza. Niečo robíte zle. V čom je pes zakopaný? Máme pre vás päť možných dôvodov, prečo k vám nepricvála princ na koni.

Neuzatvorili ste vzťah z minulosti

Toto je podľa odborníkov jedna z možných príčin dlhodobej samoty. Ide tu o dva typy vzťahov - buď ste vo vzťahu s neperspektívnym mužom (je charizmatický, ale nechce sa viazať; má všetky predpoklady byť otcom vašich detí, ale svoju rodinu už má inde a s inou; podvádza vás a vy mu neustále podliehate), alebo ste plná krivdy, bolesti a nenávisti z predchádzajúceho rozchodu. Tiež sa stáva, že sa oba typy vzájomne prelínajú.

Zdroj: Shutterstock.com

Ako von? V prvom prípade musíte byť rozhodná a nezdravý vzťah ukončite. A to hlavne vtedy, ak ste mu už dali niekoľko šancí. Ak vás trápi emočná záťaž z rozchodu, dostanete sa z toho odpustením a prijatím reality. Keď sa vám to podarí, odpadne vám zo srdca veľký balvan. Uľaví sa vám a vy sa otvoríte mužovi, ktorý si želá dlhodobý vzťah.

Máte strach z bolesti a ublíženia

Ak toto prežívate, veľmi ťažko sa otvoríte mužom. Väčšinou je to tak, že muža si pustíte len do určitej úrovne a ďalej budete mať strach.

Ako to vyzerá v praxi? "Žena si povie, že už nechce byť sama a chce partnera. Vedome či nevedome na sebe začne pracovať, zlepší vzhľad, robí to, čo ju baví, chodí do spoločnosti. A potom ho stretne, obaja zahoria vášňou, je z toho skvelý sex, všetko nasvedčuje tomu, že by to mohlo vyjsť. Veď sa predsa toľko priťahujú. Lenže po niekoľkých dňoch, týždňoch, mesiacoch vášeň utíchne a všetko je preč. Ona nechápe, čo urobila zle a on odchádza, pretože dostal, čo chcel. Navyše jej sa potvrdil strach, že jej vzťah ublíži a bolí. A potom celý kolotoč začne nanovo. Bude to tak dlho, kým sa žena strachu nezbaví. Môže to urobiť tak, že začne veriť v samú seba, svoju hodnotu a začne si vážiť svoje ženstvo, ktoré by malo byť v určitej fáze jej života určené len pre vybraného muža," vysvetlila mentorka Hana Wolf pre portál doma.nova.cz.

Pôsobíte chladno a strnulo

Keď chcete mať šťastný vzťah, musí z vás vyžarovať život. Je pravda, že každý z nás nosí v sebe nejakú bolesť a horkosť. Ak je ich však príliš, žena tzv. skamenie a vyžaruje zo seba chlad.  Žiaľ, tento typ je typickou korisťou pre mužov-lovcov, ktorí radi dobývajú nedobytné. A čo sa stane? Žena pookreje, otvorí srdce a v tej chvíli sa lovec nasýti a odchádza.

A sme opäť pri bode dva, ktorý skôr či neskôr prerastie v chlad a nedôveru voči mužom. Čo s tým? Nalaďte sa na život - začnite sa znova smiať, robiť si radosť, zažívajte malé momenty šťastia, venujte sa svojim koníčkom.

Keď príde muž, ktorý vás zaujme, najprv ho pozorujte. Aký je, či si s ním viete predstaviť partnerstvo, zamerajte sa na to, či s ním ladíte a cítite harmóniu. Položte si aj otázku, či by ste chceli s týmto mužom deti.

Udržujte svoje naladenie a vyžarovanie tak, že si zachováte duševnú pohodu, ktorú následne prenesiete do zovňajšku. Je jedno, aký štýl obliekania či líčenia je vám vlastný, dôležité je, aby ste to boli vy. Azda najdôležitejšie je, aby ste mali žiarivé oči a úprimný úsmev na tvári.

Máte šťastie na nevhodných partnerov

Už zase ste si do života doviedli muža, s ktorým vám to buď neklape a nehoríte až tak láskou, alebo je to stále rovnaká pesnička o vzťahu s neperspektívnych partnerom, ale vy si nemôžete pomôcť? Máte dve možnosti. Buď si zopakujete tzv. vysávací model (prídete o energiu, silu a čas) alebo si jednoducho poviete, že takýchto mužov raz a navždy nechcete. Zamyslite sa nad sebou, urobte sebareflexiu a pozrite sa na to, prečo vás títo muži priťahujú.

TIP: Single ženy, pozor! Takto získate chlapa a nie je to o výzore

Prečo za vami neprídu takí, s ktorými by vám bolo dobre? Napríklad, ak chcete verných mužov pre rodinu, ale ste večierková kráľovná, ktorá rada flirtuje, je málo pravdepodobné, že vás taký muž na prvý pohľad zaujme. Je teda potrebné, aby ste urobila kus práce vo svojom vnútri a na sebe.

Veľa mužskej energie a rodičia

Ženy volajú a kričia, ako chcú byť ženami a ako túžia po tom, aby sa k nim muži správali ako k ženám, ale sú v zajatí mužskej energie, ktorú nechcú pustiť. Prejavuje sa v úspešnej kariére, peniazoch, krásnom, zvyčajne výraznom povrchu. Ženská jemnosť a nežnosť je však udupaná, prípadne hlboko potlačená.

Zdravý vzťah k otcovi a napojenie na matku má priamy vplyv na plnohodnotný a naplnený partnerský život.

Môže to byť aj nevyrovnaným vzťahom k rodičom: ženy často vzhliadajú k otcovi a podvedome chcú byť ako on a ísť v jeho šľapajach a pohŕdajú matkou, hlavne aby neboli také slabé ako ona.

Ak je vzťah k rodičom takto pokrivený, je prakticky nemožné, aby žena vyžarovala ženskú energiu. Je totiž odpojená od základnej ženskej energie, ktorú jej dala jej matka. Ak je toto aj váš prípad, je kľúčové, aby ste si ozdravila vzťah k rodičom. Zdravý vzťah k otcovi a napojenie na matku má potom priamy vplyv na plnohodnotný a naplnený partnerský život.

BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti