Svedok v kauze Fatima popiera, že výpoveď voči Jankovskej stiahol. Markíza má jeho vyhlásenie

Michal Vida.
Zdroj: TV Markíza

Michal Vida sa štátnej tajomníčke vraj neospravedlnil a trvá na svojich slovách z pôvodnej nahrávky.

Svedok v kauze trenčianskeho podniku Fatima Michal Vida prehovoril. Televízii Markíza poslal vyhlásenie, v ktorom popiera, že by svoju pôvodnú výpoveď stiahol a štátnej tajomníčke Monike Jankovskej sa ospravedlnil.

Len pripomeňme, že na nahrávke, ktorá sa objavila v médiách opísal, ako sa podľa neho podvestie chcelo dostať k podniku Fatima cez vtedajšiu sudkyňu Moniku Jankovskú a prokurátora Adolfa Pompu. Na zázname uviedol, že osobne bol s bývalým bosom Petrom Čongrádym za Monikou Jankovskou niekoľkokrát na súde. Dokonca tvrdí, že Čongrády žiadal od pôvodných majiteľov podniku pre Jankovskú úplatok tri milióny korún.

Pred niekoľkými týždňami sa v Denniku N objavila informácia, že Michal Vida túto svoju výpoveď stiahol.

Vo vyhlásení píše: "Podľa medializovaných informácií, nikým a ničím nepreverených a nepodložených, som sa mal dopustiť toho, že som vykonal späťvzatie mojich obvinení voči JUDr. Monike Jankovskej a s tým spojeného ospravedlnenia sa menovanej osobe. Tieto skutočnosti sa nezakladajú na pravde, sú niekoho činnosťou podsúvané, tak médiám, ako aj verejnosti."

Toto vyhlásenie, ktoré má Televízia Markíza k dispozícii, napísal dnes (4.5. 2018) a je na ňom jeho vlastnoručný podpis.

Objavil sa ďalší svedok v kauze trenčianskeho podniku Fatima

Markíze porozprával, že na vlastné uši počul, ako sa mafiáni pripravovali na násilné prebratie baru. Svoju výpoveď odovzdal na prokuratúre v Trenčíne ešte pred pár dňami. Rozhodol sa tak urobiť po tom, čo videl nahrávku muža, ktorý opísal údajné prepojenie mafie so sudcami.

Tento muž sa pred 18 rokmi pohyboval v okolí ľudí, ktorých označovali za mafiánov. Pod podmienkou, že zatiaľ neuvedieme jeho identitu, sa s nami stretol a porozprával, čo o spore v súvislosti s trenčianskym podnikom vie.

Aj on tvrdí, že oň mal záujem boss skupiny sýkorovcov Peter Čongrády a preto vraj zosnoval plán, ako dostať pôvodných majiteľov za mreže. „V tých časoch, v roku 1999-2000, som mal tú česť na motoreste Zákruta počuť a konkrétne vidieť Ľuboša Čongrádyho, ktorý hovoril o tom, že chcú prepísať majetok Janíčka a Strelčíka a že ich chcú poslať do väzby, čo sa im nakoniec aj podarilo. Boli tam asi 4-5 ľudia, mená si už nepamätám, ale Ľuboša Čongrádyho áno, lebo chodil na bordovej Opel Omega, mal taký zmačkaný nos," povedal nám svedok.

Ľuboš Čongrády bol mladší brat Petra Čongrádyho.„Dozvedel som sa o dva-tri týždne, že už je tak urobené a že to mali urobiť na základe trenčianskeho súdnictva nejaký Jankovský a Jankovská. Počul som to na vlastné uši, lebo aj na mňa skúšali nejaké veci. Chceli zo mňa urobiť bieleho koňa," uviedol. 


Janíčka a Strelčíka odsúdili za vydieranie iného podnikateľa. Za mrežami sedeli 20 mesiacov. Spolu s nimi tam bol ale paradoxne aj Ľuboš Čongrády, ktorý mal podľa svedka o údajnej chystanej pasci rozprávať.

Prvý o týchto údajných prepojeniach vtedajšej sudkyne Moniky Jankovskej porozprával Michal Vida. Na nahrávke tvrdil, že mal pre ňu Peter Čongrády žiadať trojmiliónový úplatok. Štátna tajomníčka dlhodobo akékoľvek prepojenia s mafiou odmieta. Už v minulosti nám potvrdila, že prípad vydierania dostala pridelený a takto na ňu útočia už niekoľko rokov. 

Na okresnom súde v Bratislave malo byť už štvrté pojednávanie v tejto veci. Ondrej Janíček ale neprišiel a vraj sa ani neospravedlnil. Ďalšie pojednávanie bude 18.júna.

TRENČÍN/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.