Domáce

Čaká nás teplý začiatok týždňa

Matka so synom
Zdroj: Shutterstock.com

Ale dažďu stále budú "visieť nohy".

Pomaly sa končí posledný aprílový víkend, tak dúfam, že ste si oddýchli a teraz ste zvedaví, čo si pre nás počasie pripravilo v najbližších dňoch.

Družica

Aj dnes ovplyvňovala situáciu na Slovensku oblasť nízkeho tlaku vzduchu, ktorá je v podstate nad celou strednou, južnou, ale aj západnou Európou. Krajšie počasie si užívajú iba na severovýchode Európy, kde má svoj stred tlaková výš. Zajtra bude počasie u nás riadiť tlaková níž, ktorej stred sa nachádza nad Jadranom.

Zrážky

Na predpovednom modeli zrážok môžeme vidieť, že od západu sa približuje tento frontálny systém, ktorý sa ale bude udržiavať západne od nás, a preto výdatnejšie zrážky neočakávame. Vo vlhkom vzduchu sa ale budú opäť tvoriť prehánky alebo lokálne búrky, a to najmä v popoludňajších hodinách. Miestami môže napršať do 15 milimetrov zrážok.

Teploty

Teploty sa výraznejšie nezmenia, takže Slovensko stále zostáva v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov a stále platí, že južné oblasti sa môžu dostať do pásma až do 25 stupňov., pretože prílev teplého a vlhkého vzduchu do strednej Európy pokračuje aj naďalej.

Vietor

Bol dnes väčšinou pokojný, ale našli sa miesta, napríklad na západe Slovenska, kde dosahoval v nárazoch aj 35 až 45 km/h.

Zajtra bude fúkať od východu až severovýchodu rýchlosťou maximálne do 20 km/h, ale pri búrkach krátkodobo zosilnie.


Dnes sme mali na Slovensku podstatne menej dažďa ako včera a na západe bolo dokonca celkom príjemne, pretože oblačnosť tu bola zmenšená a ukázali sa aj slnečné lúče.

Na strednom Slovensku ale bolo oblačnosti viac a na východe sa zase vyskytovali aj silné búrky. Najteplejšie bolo v Hurbanove, kde namerali až 22 stupňov.

Doprava

Zajtra sa začína nový pracovný týždeň a cesta do práce vám bude pravdepodobne trvať trochu dlhšie vďaka tradičným pondelkovým kolónam. V ranných hodinách sa pripravte na lokálne hmly, ale opatrní buďte aj popoludní, pretože vás môže na cestách zastihnúť aj silnejšie prehánky alebo búrka.

Noc

Nasledujúca noc bude na Slovensku spočiatku oblačná, ale na západe má byť oblačnosti menej, teda prevažne polooblačno. Miestami budú ešte doznievať zrážky vo forme prehánok alebo búrok. Teplota do rána poklesne na 11 až 5 stupňov.

Nad ránom sa budú tvoriť spomínané hmly. Po rozplynutí hmiel alebo nízkej oblačnosti bude dopoludnie celkom pekné, prevažne polooblačné, ale neskôr sa počasie začne meniť.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku bude postupne pribúdať oblačnosť a najmä popoludní z nej aj zaprší, prípadne sa vyskytnú ojedinelé búrky. Bude teplo a najvyššia denná teplota vystúpi na 20 až 24 stupňov.

Stredné Slovensko

Príjemné teploty očakávame aj na strednom Slovensku. Na juhu sa budú šplhať až na 23 stupňov, na severe má byť chladnejšie a to zhruba 16 až 19 stupňov. Počasie bude spočiatku hmlisté, postupne až oblačné s popoludňajšími prehánkami alebo lokálnymi búrkami.

Východné Slovensko

No a do tretice, podobne má byť aj na východe nášho územia, teda najprv bude polooblačno ale neskôr oblačnosť pribudne a pridajú sa aj prehánky alebo búrky. Teplota vystúpi na 17 až 24 stupňov.

Hory

Zmenu počasie neočakávame ani na horách, takže tam bude pokračovať premenlivé počasie s prehánkami a búrkami. Na podhorí sa budú v ranných hodinách vyskytovať hmly. V nadmorskej výške 1 500 m bude zhruba 7 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zajtra zostáva na 3, a to je mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

Apríl si zachová svoju povesť, takže aj posledné aprílové dni budú naďalej premenlivé.

Vzduch, ktorý k nám bude prúdiť má byť stále teplý a vlhký, preto sa v ňom budú, najmä popoludní, tvoriť aj prehánky a búrky.

Zostane teplo a teplota sa bude na severe pohybovať od 17 do 18, na juhu vystúpi až do 24 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti