Ako v Kocúrkove: Úrad práce stále odmieta vrátiť parkovací preukaz invalidovi bez nohy

Žiadosť pána Hešteru o vrátenie preukazu ZŤP zamietli aj napriek tomu, že to odporučili štyria medicínski špecialisti.
Zdroj: TV Markíza

Úrad práce v Trenčíne zamietol žiadosť pána Hešteru aj napriek tomu, že to odporučili štyria medicínski špecialisti.

Absurdné rozhodnutie, ktoré je ale v súlade so zákonom, opäť potvrdili. Ako sme už niekoľkokrát informovali, Úrad práce v Trenčíne zobral invalidovi bez nohy parkovací preukaz ZŤP na auto. Po intervencii na ministerstve a sľubovanému prehodnoteniu kroku sa pán Heštera z Nemšovej nádejal, že dôjde k náprave. Nestalo sa. Od leta minulého roka tak stále nemôže parkovať na miestach vyhradených pre invalidov.

Žiadosť pána Hešteru o vrátenie parkovacieho preukazu ZŤP zamietli aj napriek tomu, že to odporučili štyria medicínski špecialisti. Minister už v marci sľuboval zmenu najmä v zákone, ktorý by mal všetko napraviť.

"Pripravujeme ďalšiu novelu zákona o kompenzáciách, kde máme po dohode s ministerstvom zdravotníctva záujem riešiť aj iné veci, ktoré doteraz boli súčasťou medicínskej liečby, ale na vašu otázku to chce konkrétne poznať prípad, preveriť veci a potom sa rád vyjadrím," uviedol Ján Richter - minister práce a sociálnych vecí.

Ministerstvo tiež navrhuje, aby príspevok na prevádzku osobného motorového vozidla dostali aj osoby, ktoré nie sú odkázané na individuálnu prepravu motorovým vozidlom, avšak chodia napríklad na onkologickú liečbu.

Zdalo sa, že stačí iba požiadať o vydanie parkovacieho preukazu a všetko bude vyriešené. No nieje. Žiadosť o preukaz mu znovu zamietli.

Prácu sa chytá ministerstvo uľahčiť aj posudkovým lekárom, ktorí takéto rozhodnutia vydávajú.

Najdôležitejšia systémová zmena bude zjednotenie lekárskej posudkovej činnosti v jednej inštitúcii, respektíve na jednom mieste.

Novela zákona nadobudne platnosť až od 1.7. tohto roka. Parkovací preukaz pre invalidov pán Heštera pravdepodobne skôr nedostane a to aj napriek tomu, že sa hneď odvolal.TRENČÍN/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Dôležité udalosti