Vyšetrovanie havárie vrtuľníka trvá už rok. Prečo museli zomrieť dvaja hasiči?

Tragicky zosnulým hasičom odhalili na prešovskej hasičskej stanici pamätník.
Zdroj: TV Markíza

Na hasičskej stanici ich bude navždy pripomínať pamätník. Od tragédie uplynul už rok.

Ani po roku od tragédie neuzavreli vyšetrovanie pádu vrtuľníka, pri ktorom zahynuli dvaja hasiči. Ich rodiny a kolegovia stále nevedia, prečo museli zomrieť. V piatok na nich spomínali na prešovskej hasičskej stanici, kde im odhalili pamätník.

Boli to nerozluční kamaráti, hasiči telom i dušou. Osudným sa im stal 10. máj 2017. Z výcviku leteckých záchranárov sa už späť nevrátili. Zavesení na lane pod vrtuľníkom práve trénovali transport zraneného keď sa zrazu stroj zrútil. Peter Toďor bol na mieste mŕtvy, Radoslav Lacko zomrel po prevoze do nemocnice.

Rado s Peťom aj po roku od tragédie kolegom i kamarátom stále veľmi chýbajú. Na hasičskej stanici im ich bude navždy pripomínať pamätník.

Krajský riaditeľ sa pri spomienke na nich nezmohol ani na slovo. K pomníku okrem vencov položili aj úlomok zadnej vrtule z havarovaného vrtuľníka.

Príbuzní sa s ich stratou stále nedokážu zmieriť. Netrpezlivo čakajú na závery vyšetrovanie nešťastia.

Podľa našich informácii to nebola technická porucha, ale zlyhal ľudský faktor. Ministerstvo vnútra informovalo, že v súčasnosti prebiehajú finalizačné práce na správe z nehody.

Radova mama neverí, žeby haváriu zavinil pilot, ktorý sa stále zotavuje z vážnych zranení. Ani on sám si vraj chybu nepripúšťa. Hasičov ale neodradila ani táto tragédia. Nikto z nich to nevzdal.PREŠOV/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Letecké nešťastie

Dôležité udalosti