Za grilovačku na Železnej studničke môžete zaplatiť ako za večeru v luxusnej reštaurácii

Altánky sú takto oplotené.
Zdroj: TV Markíza

Oplotený altánok Mestské lesy prenajímajú tým, ktorí si ho dopredu zarezervujú.

Altánok za poplatok. Keď sú všetky miesta na opekanie na bratislavskej Železnej studničke obsadené, môžete si jedno zarezervovať. No za sumu, ktorú zaň zaplatíte, by ste pokojne mohli zájsť aj na luxusnejšiu večeru.

Horúce, už pomaly letné počasie, vyhnalo ľudí do prírody. Mnohých aj s nápadom - pripraviť si niečo chutné na ohni. Na bratislavskej Železnej studničke sa veselo opeká. Avšak iba na miestach na to vyhradených.

Ak chcete ale grilovať v altánku, musíte zaplatiť 100 eur za deň. „Väčšinou sú to také skupiny - 20 až 30 ľudí, ktoré majú záujem mať istotu, že si tu urobia nejakú párty, nejakú opekačku," uviedol Rudolf Ivičič z Mestkých lesov BA.

Oplotený altánok Mestské lesy prenajímajú tým, ktorí si ho dopredu zarezervujú. Po iné dni ale ostáva zatvorený.

„Mne príde tento biznisplán trochu postavený na hlavu. Pripadá mi to, ako keby sme oplotili rybníky a dali tam zámku a ten, kto sa chce počlnkovať by musel zaplatiť," povedala mestská poslankyňa Lucia Štasselová.

Podľa Ivičiča nebol úmysel dosahovať na altánku zisk, ale skutočne rozšíriť službu tohto priestoru a možnosť rezervácie. Súkromný altánok si vraj vypýtali návštevníci Železnej studničky. Niektorí ale nad cenou prenájmu iba nechápavo krútili hlavou.

V cene nie sú žiadne brikety a ani pitná voda. Platí sa iba za lavičky, gril a strechu nad hlavou. do úvahy podľa Mestský lesov pripadá aj to, že by mimo vyhradených časov altánok otvorili aj pre verejnosť.

K tomuto altánku pribudli ešte ďalšie dva. Rovnako oplotené. Aj tie Mestské lesy plánujú pravdepodobne rovnako prenajímať.


BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Altánok

Dôležité udalosti