České potraviny ponúkajú novinku: Chlieb z 200 cvrčkov

Na pultoch českých reťazcov sa objavuje novinka, ktorú sa neodváži kúpiť hocikto.  Sieť predajní Penny zaradila do ponuky pečiva
Chlieb z cvrčkovej múky. Zdroj: SENS

Zaradili by ste ho do svojho jedálnička?

Na pultoch českých reťazcov sa objavuje novinka, ktorú sa neodváži kúpiť hocikto. Sieť predajní Penny zaradila do ponuky pečiva chlieb z cvrčkovej múky. Dodávateľom je spoločnosť SENS, ktorá je súčasťou startupu UP21, píše český Reflex.

Jeden chlieb Vita obsahuje asi 198 cvrčkov a múka z nich tvorí vo výrobku desaťpercentný podiel. V porovnaní s iným pečivom ponúka tento produkt vyšší obsah vlákniny a bielkovín, tvrdí výrobca.

„Cvrčky a hmyz sú potravinou budúcnosti. Chlieb vyrobený s takýmto podielom cvrčkov je výrazne výživnejší a viac zasýti. Veríme, že si ho zákazníci obľúbia a nám sa tak bude ďalej dariť búrať stigmu, že hmyz sa predsa jesť nedá," povedal pre Reflex spoluzakladateľ SENS Radek Hušek.

Chlieb nie je prvým výrobkom tejto firmy z cvrčkovej múky. Na trhu už sa objavili tyčinky, ktoré sa predávajú najmä v posilňovniach, športových zariadeniach a obchodoch so zdravou výživou.

Netradičné pečivo však nie je lacná záležitosť. Sieť Penny predáva chlieb za necelých 50 českých korún (1,96 eura).

Odkiaľ pochádzajú cvrčky?

Firma SENS založila aj farmu na chov cvrčkov. Tá sa nachádza v Thajsku, no zatiaľ funguje iba v testovacom móde. Reálnu výrobu by mala spustiť v septembri a ku koncu roka chce produkovať 3,5 tony múky mesačne, čim sa stane najväčšou svojho druhu na svete.


PRAHA/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti