Domáce

Blíži sa k nám studený front, ochladí sa

Počasie, dážď, zamračené
Zdroj: shutterstock

A samozrejme bude aj pršať.

Pondelok sa niesol v znamení typického aprílového počasia a ani utorok nás ničím neprekvapí.

Družica

Začnime pohľadom z družice, kde môžeme vidieť, že takmer cez celú Európu sa ťahá oblasť nízkeho tlaku vzduchu, ktorá je spojená s touto rozsiahlou oblačnosťou. A podobne ako dnes, tak aj zajtra bude ovplyvňovať počasie u nás

Zrážky

Zrážková činnosť začne okolo poludnia narastať a z pribúdajúcej oblačnosti bude na viacerých miestach pršať, pričom zrážky budú vo forme prehánok alebo búrok, pri ktorých môže lokálne napršať aj okolo 20 až 25 milimetrov zrážok

Teploty

Keďže teplé juhovýchodné prúdenie vzduchu do našej oblasti má pokračovať aj zajtra, tak sa teploty nezmenia a Slovensko sa dostane do teplotného pásma 20 až 25 stupňov, iba na severe môže byť o niečo chladnejšie.


Vietor

Vietor bude zajtra na väčšine územia fúkať iba slabý premenlivý. Na západe zafúka trošku silnejšie, ale to len rýchlosťou okolo 20 km/h a tu bude fúkať prevažne zo severu. Zosilnenie vetra očakávame iba pri búrkach.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska sa deň začne príjemne, ale postupne sa bude oblačnosť zväčšovať a neskôr rátajte aj s prehánkami alebo ojedinelými búrkami. Najvyššia denná teplota vystúpi na 21 až 24 stupňov.

Stredné Slovensko

Podobne to bude vyzerať s počasím aj na strednom Slovensku. Tu sa môžu vyvíjať zrážky intenzívnejšie vzhľadom na to, že terén je tu hornatejší. Prehánky alebo búrky však očakávame najmä popoludní. Na severe bude 17 až 20, na juhu sa oteplí do 24 stupňov.

Východné Slovensko

Ani východ našej krajiny neobíde premenlivé počasie s popoludňajšími prehánkami, alebo ojedinelými búrkami. Teplota sa tu vyšplhá na 18 až 24 stupňov.

Hory

Na horách má tiež pokračovať počasie s premenlivou oblačnosťou, prehánkami, alebo aj búrkami. Na podhorí sa zrána budú tvoriť hmly. V nadmorskej výške 1 500 m má byť zhruba 8 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zajtra zostáva na 3, a to je mierna záťaž.

Predpoveď so soboty

Ani ďalšie dni zatiaľ neprinesú výraznú zmenu počasia, iba koncom týždňa nás čaká slabé ochladenie.

Po celý čas bude oblačnosť premenlivá s tým, že cez deň sa budú tvoriť prehánky, prípadne lokálne búrky častejšie ako v noci a teplota sa bude pohybovať od 17 do 24 stupňov.

V sobotu sa po prechode studeného frontu mierne ochladí, a to na 12 až 22 stupňov.

V noci bude ešte doznievať zrážková činnosť ale chladno nebude a teplota sa má pohybovať od 11 do 5 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.