Sex je všeliek: Upevňuje zdravie a zlepšuje stav konta!

Sex
Zdroj: Shutterstock.com

Milovanie má toľko pozitív, že je hriechom neužívať si ho tak často, ako to ide!

Nemáte na svoj sexuálny život čas? Robíte veľkú chybu, pretože je prospešný aj v mnohých iných smeroch. Ak máte partnera, milujte sa tak často, ako môžete!

Večer ste rady, keď padnete do postele, aby ste načerpali silu na ďalší deň plný povinností? Nerátajte s tým, že partner bude nadšený, navyše ani nerobíte dobre svojmu telu a psychike.

Sebavedomie na vrchole

Okrem toho, že sex zvyšuje sebavedomie, narastá pri ňom aj produkcia pohlavných hormónov, čo pozitívne ovplyvňuje stav svalov. Tak to aspoň tvrdia škótski vedci na základe výsledkov svojho výskumu.

K tomu si tiež pripočítajte, že tí, čo majú dostatok sexu, sú vo svojom živote istejší a sebavedomejší, preto tiež lepšie znášajú stres.

Zarobíte

Ak vám robí starosti stav vášho konta, milujte sa o to častejšie! Odporúča to antropologička Helen Fisherová. Podľa jej prieskumu ľudia, ktorí si často a pravidelne užívajú sex, majú aj viac pracovných príležitostí.

Prináša šťastie

Jedna kontroverzná štúdia zistila, že najviac hormónu šťastia mali ženy, ktorých partneri nepoužívali kondóm.

Z toho teda vyplýva, že pre pocit trvalého šťastia sa budete musieť s partnerom dohodnúť na inej variante bezpečného sexu - bohužiaľ.

Sexdiéta

To, že je sex dobrý na chudnutie, vie asi každý. Počas pohlavného styku sa za minútu spáli v priemere asi päť kalórií - násobte (určite to trvá dlhšie) a pochopíte. Pre upresnenie: 50 gramový krajec bežného chleba má 232 kcal.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Dokonca aj vášnivý bozk zvýši tepovú frekvenciu natoľko, že má za následok ďalšie spaľovanie kalórií.

Prevencia nachladnutia

V Spojených štátoch zistili, že študenti, ktorí majú sex raz alebo dvakrát týždenne, majú zvýšenú hladinu imunoglobulínu A, teda protilátky, ktorá posilňuje imunitu. Tá pôsobí hlavne proti rôznym druhom chrípky.

Dlhovekosť

Z britskej štúdie vyplýva, že u mužov stredného veku, ktorí majú sex menej ako raz mesačne, je dvojnásobná pravdepodobnosť smrti do desiatich rokov, oproti mužom, ktorí majú sex raz a viac týždenne.

Spojenie sexu s dlhovekosťou platí aj pre ženy, to zase preukázal výskum v Amerike. Ženy, ktoré si sex užívajú, žijú o sedem až osem rokov dlhšie než tie, ktorým sú posteľové hry už ľahostajné.

Omladnete

Počas výskumu vedci požiadali respondentov, aby odhadli vek anonymných fotografovaných osôb. Najlepšie z toho vyšli tí ľudia, ktorí majú najviac sexu.

Zabudnete na problémy

Ak váš sex začne byť len rutinnou záležitosťou, čoskoro sa medzi vami a partnerom objavia aj ďalšie problémy. Zrazu uvidíte ako neprekonateľnú vec ponožky na zemi, večne obsadenú kúpeľňu a ďalšie iné zlozvyky.

Udržíte si iskru

Na začiatku vzťahu väčšina párov zdieľa spoločné záujmy. V priebehu času sa však ich zvyky trochu menia, preto je dobré udržať si aspoň pekný sexuálny vzťah.

Skúste preto udržať milovanie na horných priečkach vášho záujmu po príchode domov z práce. Nespadnite do stereotypu! Muž vám nemusí vyznať lásku slovami, stačia jeho činy.

Vytvorte si puto

Porozprávajte sa so svojím partnerom o sexuálnych fantáziách a snoch. Ich naplnenie by malo vyhovovať vám obom.

Vytvoríte si tým väčšie intímne puto a o to viac budete so sexom spokojná. Spálňa predsa nie je len na spanie - je to aj vaše hniezdočko lásky.


BRATISLAVA/redakcia Myženy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti