Policajti, ktorí brutálne dokopali postrelené dievča, za mreže nepôjdu

Policajti sú vinní.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Surový zásah nakrúcala kamera nainštalovaná v policajnom aute

Kopali ju do bezvedomia a všetko zachytil kamera policajného auta. Trojica dnes už bývalých policajtov pohotovostnej motorizovanej jednotky v Trnave si na súde vypočula trest za bitku 21- ročnej dievčiny, ktorá im unikala v aute. Sudca rozhodol, že zneužili právomoc verejného činiteľa.

Video, ktoré mnohých prekvapilo. Traja policajti kopali dievčinu a pritom sa ešte usmievali. Surový zásah nakrúcala kamera nainštalovaná v policajnom aute. Dvaja policajti na prvom pojednávaní vinu popreli, tretí si ju priznal. Za mreže nepôjde ani jeden z nich. 

„Dvom obžalovaným bol uložený podmienečný trest odňatia slobody v trvaní tri roky a tretiemu obžalovanému súd uložil podmienečný trest odňatia slobody dva roky," povedala Jana Kondákorová z Krajského súdu v Trnave

Michaela minulý rok v auguste šoférovala bez vodičského oprávnenia. V aute s ňou sedeli tri kamarátky. V Trnave ju zastavovala hliadka, no namiesto brzdy dupla na plyn.

Žena za volantom unikala smerom na Piešťany a policajti za ňou. Vystrelil spolu 32 rán a trinásť zasiahlo zadnú časť auta. Naháňačka sa skončila po asi dvadsiatich kilometroch v Maduniciach. Keď Michaela vystúpila z auta a spadla na zem, od policajtov dostala kopance do rôznych častí tela

„Ma spacifikovali a ja si nepamätám nič. Lebo ma dokopali na zemi a v tom momente som sa prebudila až po troch dňoch v nemocnici," opísala napadnutá dievčina. Priznala, že bola pod vplyvom pervitínu.

Pri policajnej naháňačke Michaelu zasiahol projektil do ucha a hrude. Za útok na verejného činiteľa bude pykať aj ona. Dostala trojročnú podmienku. Dnes sudca odsúdil aj čierne ovce v policajnom zbore. Rozsudok ale nie je právoplatný. Všetci traja expolicajti sa voči nemu odvolali. 


TRNAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Policajná brutalita

Dôležité udalosti