Domáce

Obetí ženy nakazenej HIV pribúda. Muži si v nemocnici podávajú kľučku

Žena nakazená HIV.
Žena nakazená HIV. Zdroj: TV Markíza

Záujem o jej služby bol zrejme poriadny.

Prostitútka nakazená HIV už sedí vo vyšetrovacej väzbe, no chlapi, ktorí s ňou prišli do styku behajú vo veľkom po lekároch. Nemocnica v Prievidzi hlási mimoriadny záujem o vyšetrenie krvi.

Zdroj: TV Markíza

Polícia zatkla ženu po tom, čo zistili, že ponúka sex za peniaze a je nakazená vírusom HIV. Jej klienti sa vo veľkom dávajú vyšetrovať. 

Za jeden mesiac zaznamenala nemocnica v Bojniciach medziročný nárast o 100 vyšetrení za jeden mesiac. Mužov, ktorí prišli do kontaktu s infikovanou ženou bude však s najväčšou pravdepodobnosťou viac. Vírus jej diagnostikovali už v roku 2006.

Povráva sa o troch prípadoch, kedy lekári našli podozrivé vzorky, vírus sa však podľa riaditeľa nemocnice nepotvrdil. Tí, ktorí si ešte neprišli dať vyšetriť krv by to nemali zanedbať.

"V prípade že ak dôjde k nejakému pozitívnemu výsledku to znamená je možné to riešiť čo najskôr," ubezpečuje riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

HIV sa prenáša troma spôsobmi. Pohlavným stykom, krvou a materským mliekom. Príznaky sú podobné chrípke. Pacient sa cíti unavený má teploty 37.5 má zväčšené uzliny má bolesti hrdla. Nakazený však tieto príznaky vôbec nemusí mať. Vyšetrenie je anonymné a tak tí ktorí tejto žene za radovánky zaplatili by riskovať nemali.

"Existuje také imunologické okienko kde vyšetrujeme pacienta, ktorý ešte nemá vytvorené protilátky, ale už by mohol mať toto ochorenie. V tom prípade treba brať do ohľadu aj tú inkubačnú dobu 2-6 týždňov," oboznamuje s ochorením infektológ Peter Malinjak.PRIEVIDZA/TVNOVINY.sk/MDolnakova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.