Obávaný motorkársky gang si na Slovensku rozloží svoj stan, polícia je v strehu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obávaný motorkársky gang si na Slovensku rozloží svoj stan. Klub Hell's Angels si ako miesto svojho každoročného zrazu vybral Šamorín. Očakáva sa, že tam zavítajú tisícky motorkárov. Polícia je v strehu.

Zraz sa oficiálne začne v piatok (2. 6.) a potrvá do nedele (4. 6.). Očakáva sa, že akcie sa zúčastní vyše 2000 motorkárov z celej Európy. 

Policajti kontrolujú všetkých, ktorí na akciu mieria. Celý areál, kde sa zraz uskutočňuje, je uzavretý. Akciu sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia. 

Deti dokonca nepôjdu do školy.

Prečítajte si tiež:

Primátor Šamorína Csaba Orosz reagoval, že mesto nemalo páky na to, aby akciu zakázalo, keďže sa koná na súkromnom pozemku. Miestnym podnikateľom však odporučil, aby svoje prevádzky vo večerných hodinách zatvorili. 

Vláda spojených štátov označila túto skupinu za nezákonnú a považuje ju za zločineckú organizáciu. Americká ambasáda dokonca pre zraz varovala svojich občanov, aby sa Šamorínu vyhýbali.

Členovia pekelných anjelov mali v minulosti viaceré incidenty, v roku 2015 po jednom z takýchto zrazov v Grécku zahynul muž, po surovej bitke. Skupina je spájaná aj s drogovou trestnou činnosťou a obchodovaním so zbraňami.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.