Domáce

Rusko bude tento týždeň rokovať s EÚ o plynovom dlhu Ukrajiny

Vladimir Putin rečnil vyše štyri hodiny
Zdroj: SITA

Vladimir Putin varoval, že Rusko môže zastaviť dodávku plynu na Ukrajinu pre jej dlh vo výške viac než dve miliardy dolárov.

Ruský minister energetiky Alexander Novak a komisár Európskej únie pre energetiku Günther Oettinger v pondelok dospeli k predbežnej dohode týkajúcej sa trilaterálnych rozhovorov medzi Ruskom, Ukrajinou a EÚ ohľadom plynového dlhu Kyjeva voči Moskve. Rokovania sa uskutočnia tento týždeň, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na príslušný ruský rezort.

"Stretnutie je naplánované na 2. mája vo Varšave," uviedlo vo vyhlásení ruské ministerstvo energetiky. Očakáva sa, že ukrajinská delegácia taktiež čoskoro potvrdí svoju účasť. Rusko skôr navrhlo, aby sa stretnutie konalo už tento týždeň v pondelok v Moskve.

Ruský prezident Vladimir Putin varoval, že Rusko môže zastaviť dodávku plynu na Ukrajinu pre jej dlh vo výške viac než dve miliardy dolárov. Potenciálne by tak mohlo dôjsť k zníženiu dodávok aj do ďalších európskych štátov, ktoré dostávajú plyn prostredníctvom ukrajinských plynovodov.

MOSKVA, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.