Dámy, týchto osem vecí vám nesmie chýbať v sprche

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Ak ich máte vyložených viac, urobte si poriadok.

Kým mužom stačia v sprche možno dve-tri veci, my ženy sme určite náročnejšie. Na to, aby sme mali v tejto časti bytu pohodlie, potrebujeme niekoľko vecí. Možno si vaše polovičky povedia, že sú to zbytočnosti, vy však tvrdíte opak.

Šampón a kondicionér

Väčšina žien si umýva vlasy pri sprchovaní, takže šampón je základ. Zvyčajne si vlasy umývame dvakrát. Dôvodom je, aby sme z nich zmyli lak alebo gél, druhýkrát pre samotné umytie vlasov a pokožky na hlave. Posledným krokom k dokonalému umytiu je kondicionér.

Sprchový gél, pena, mlieko a mydlo

Telo by sme si nemali umývať mydlom, pretože vysušuje pokožku. Určite siahnite po sprchovacom géle alebo pene. Ak máte rozpoužívaných viacero gélov, nie je to zlozvyk. V prípade, že chcete v kúpeľni ušetriť miesto, domíňajte otvorený a problém s hromadením vecí v kúpeľni je vyriešený.

Píling

Telový píling je trochu sporný. Niekto ho vôbec nepoužíva, iný si zase sprchovanie bez neho nevie predstaviť. Obrusovanie starých odumretých buniek je však potrebné. Ale pozor! Ak máte suchú alebo citlivú pleť, tak si jeho používaním môžete viac uškodiť. Vhodný je napr. jemný krémový exfoliačný krém. A s ním už máme štyri veci.

Čistiaci gél na tvár

V sprche vám po tvári steká voda aj s výrobkami z vlasov, čo pre pleť nie je veľmi dobré. V sprche by preto nemal chýbať čistiaci gél. Na záver sprchovania si ním očistite tvár a urobte dobre svojej pleti.

Žiletka a gél alebo pena na holenie

Kto sa v sprche neholí? Dá sa depilovať a epilovať aj mimo nej, ale určite je málo ľudí, ktorí to nerobia v kúpeľni. Nezabúdajte, že holiť sa treba so špeciálnymi prípravkami. Teraz nám do zoznamu pribudli ďalšie dve veci.

Intímna hygiena

Starostlivosť o intímne partie vôbec nepodceňujte. Ak ešte nič nemáte v kúpeľni, robíte chybu a rozhodne si ich kúpte. Na trhu je niekoľko typov a značiek, tak určite si vyberiete. A týmto sme počet nevyhnutných vecí v kúpeľni zarovnali na osem.

Zdroj: Shutterstock.com

Ruku na srdce, koľko máte vy vecí v sprche? Ak sa vám nahromadili a je ich možno viac, ako týchto osem, poupratujte si. Rozhodnite sa, či všetko, čo máte vyložené skutočne aj potrebujete, píše krasna.nova.cz

Nezabúdajte si skontrolovať dátum spotreby, pretože je veľmi dôležitý. Zabránite tak prípadným kožným problémom.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti