Luxusné jedlo aj u vás doma: Michelinské reštaurácie zverejnili svoje recepty

Recept z michelinskej reštaurácie
Recept z michelinskej reštaurácie Zdroj: ENEX

Tajomstvo prípravy týchto jedál odhalili samotní šéfkuchári.

Michelin v spolupráci so spoločnosťou Tmall slávnostne spustili spoločný projekt, v ktorom zverejnili niektoré fantastické recepty jedál z reštaurácií v Šanghaji, ktoré sa pýšia Michelinskou hviezdou - puncom kulinárskej kvality.

Aby rozšírili skupinu svojich fanúšikov a sprostredkovali luxusné jedlá aj obyčajným ľuďom, šéfkuchári z michelinských reštaurácií prezradili tajné recepty a postupne ich zverejnia na internete aj s inštruktážnymi videami.

Na webe sa objaví prvých 9 receptov západnej kuchyne, ktoré si môžete skúsiť uvariť aj vo vašej kuchyni. Na to ale potrebujete aj špeciálne ingrediencie. Na tie je expert práve spoločnosť Tmall, uviedla agentúra ENEX.

K tajným receptom patria: orecchiette (druh cestovín) s krabom cisárskym, hovädzie mäso na spôsob loh sui, marinovaný losos a iné. Na internete budú dostupné všetky ingrediencie ako aj video postup krok za krokom.

Nasledujúci mesiac zverejnia šéfkuchári ďalšie recepty. Tie už budú o niečo jednoduchšie a budú medzi nimi aj tradičnejšie čínske jedlá pripravované ale michelinskými šéfkuchármi. Chcú sa tak stať viac dostupnými aj pre ľudí, ktorí ich drahé reštaurácie nenavštevujú.

V Číne sa nachádza hneď niekoľko reštaurácií, ktoré získali jednu alebo viac Michelinských hviezd. Prvá, ktorá získala až tri hviezdy, sa nazýva T'ang Court. Ide o hotelovú reštauráciu v Hong Kongu.


ŠANGHAJ/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti