Aj naša reportáž zachránila týmto ženám strechu nad hlavou

Pollákovci teda dostali novú nájomnú zmluvu a v dome ostanú.
Zdroj: TV Markíza

Chceli ich aj so siedmimi deťmi presťahovať do garsónky v segregovanej osade.

Neskrývali radosť ani slzy dojatia. Po 35 rokoch, čo bývali v dome, ktorý patril železniciam, ho mali opustiť. Železnice ho totiž chceli predať.

Rómska rodina, s ktorou neboli problémy, sa mala presťahovať do garsónky v segregovanej osade. Inú ponuku pre ňu mesto nemalo. Po našej reportáži je ale všetko inak.

Obyvatelia domu, z ktorého sa mali vysťahovať medzi neplatičov a neprispôsobivých v rómskej osade, boli pripravení na deložovanie. 

Reportáž, ktorú sme vysielali koncom apríla videl aj minister dopravy Árpád Érsék. „Samozrejme mi to nedalo. Pýtal som sa železničiarov, prečo je treba takú rodinu deložovať a majú sa vrátiť tam, odkiaľ prišli," vysvetlil.

Napokon nepodpísal výsledok súťaže na predaj domu, a ten sa tak stal neplatný. „Na základe vašej reportáže, ktorú som videl v televízii, som zastavil tento proces, aby tam mohli ostať," dodal.

Namiesto sťahovacej služby tak k Pollákovcom zavítali pracovníčky ŽSR, ktoré dali rodine Pollákovej novú zmluvu. Sedemčlenná rodina tak zostane v dome, v ktorom žije 35 rokov. Magdaléna Polláková bola veľmi šťastná.

„Chcem to robiť ako precedens, ale len do tej doby budem pomáhať, pokiaľ si budú plniť všetky povinnosti, ktoré im z tohto vyplývajú," vyhlásil minister.

Radosť neskrývajú ani susedia Pollákovcov. Nikdy s nimi nemali problémy, a tak sú aj oni spokojní s tým, ako sa prípad vyvinul.


SPIŠKÁ NOVÁ VES/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Spišská Nová Ves

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.