Domáce

Boli sme sa pozrieť na najlepších budúcich novinárov

19 BB Sturovo pero.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

O ďalšiu silnú generáciu novinárov sa vraj báť nemusíme.

Na tohtoročnom odovzdávaní Štúrovho pera sa zúčastnili najlepší stredoškolskí a vysokoškolskí novinári. Tých vyhlásili uplynulý víkend vo Zvolene už po deväťnástykrát. Akciu už dlhé roky podporuje aj televízia Markíza a jej nadácia.

Pozvanie prijali aj generálny riaditeľ Markízy Mathiass Settele, šéf centra spravodajstva a publicistiky Tibor Mattyašovský, či investigatívny novinár Paľo Fejér. Veľkú pozornosť upútala aj zlatá olympionička Anastazia Kuzmina.


Štúrovo pero je novinárska súťaž, ktorá prebieha v štyroch kategóriách - stredoškolské a vysokoškolské časopisy, novinové príspevky stredoškolákov a vysokoškolákov.

Najlepší stredoškolský časopis majú v Považskej Bystrici. V hlavnej kategórii však najhlasnejší potlesk zožala redakcia časopisu Rozhľad. Ten sa venuje nielen klasickým, no najmä lifestylovým témam. 


Novinársky deň vo Zvolene trval tradične dva dni. Pozvaní mali možnosť diskutovať o svojej novinárskej tvorbe s odbornou porotou a získať cenné rady a rozhľad do budúcnosti. Nechýbali ani tlačové besedy so známymi mediálnymi, ale aj športovými osobnosťami.


"Títo ľudia vedia a idú do hĺbky a idú pod kožu. Som presvedčený, že budú dobrí," vyhlásil predseda súťaže Pavol Vitko.

ZVOLEN/TVNOVINY.sk/MD

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti