Jesť len jablká a banány? Vyskúšali sme si na vlastnej koži

0CY5.jane_anthony_4.jpg
Zdroj: lonijane/Instagram

Takto dopadol náš experiment.

Už neraz sme písali o úžasných premenách ľudí, ktorí v sebe našli sebazaprenie a neuveriteľne schudli. Tieto premeny boli najmä v záujme ich zdravia a vzhľad bol až druhoradý.

Austrálčanka Jane však priniesla trend, ktorý má podľa odborníkov od zdravého stravovania ďaleko. Jej jedálniček tvorí surová strava a sú dni, kedy je len banány. Takémuto životnému štýlu holdovala aj počas tehotenstva.

Zdroj: lonijane/Instagram

„Zloženie živín v ovocí je nevyhovujúce na celodennú stravu. Telo dostáva veľa sacharidov a málo tukov a bielkovín. Môžete pociťovať neskutočný hlad a citlivejší jedinci si môžu poškodiť tráviaci trakt," komentuje jednostrannú ovocnú diétu nutričná špecialistka Iveta Nemcová.

Keďže slovám odborníkov nemusíte veriť, kým si to sami nevyskúšate, urobili sme to za vás.

Jedna redaktorka jedla tri dni len banány a druhá jablká.

Prvý deň : Andrea 6 banánov, Zuzana 4 jablká.

„Cítim sa dobre. Banány ma zasýtia, aj keď len na krátko. Zatiaľ som plná energie," popísala svoj prvý deň Andrea.

„Je to v pohode. Aj keď som si myslela, že po jablku budem ešte viac hladná, pri pití množstva vody ma zasýtili," informovala Zuzana.

Zdroj: shuterstock.com

Druhý deň: Andrea 5 banánov, Zuzana 3 jablká

„Tak dnes je to už problém. Som hladná, ale banány mi zatiaľ nelezú na nervy," povedala Aďa.

„Na nič iné nemyslím, len na jedlo, už od rána. Jablko už nechcem ani vidieť, a to je len druhý deň," popisuje Zuzana.

Tretí deň: Andrea 8 banánov, Zuzana 3 jablká

„Cítim sa dobre, plná energie. Mám pocit, že moje telo si na tie banány zvyklo. Bola som aj v reštaurácii a ani mi nenapadlo niečo ochutnať," dokončuje experiment Andrea.

„Celým dňom ma sprevádzajú kŕče v žalúdku a som nafúknutá. Človek by povedal, že budem mať ploché brucho, no vyzerám ako malý balón," dokončuje Zuzana.

Zdroj: shuterstock.com

Pár dní trvalo, kým sa naše žalúdky „dali dokopy" a nerobilo im problém prijať normálnu stravu. Po pokuse sme schudli aj nejaké to kilo, no váha sa zrejme rýchlo vráti späť.

Podľa odborníčky je banán úplne nevhodné ovocie na chudnutie. Obsahuje veľa cukrov a sú doslova energetickou bombou. Naopak jablká pomáhajú pri chudnutí, pretože neobsahujú takmer žiadny sodík a tuk.

„Ak chcete redukovať váhu pomocou ovocnej diéty (banánová, jablková, ananásová), musí ísť len o krátky diétny program, čiže detoxikáciu, inak si môžete poškodiť zdravie. Ovocná diéta je vhodná len na niekoľko dní, maximálne týždeň. Zhodiť sa vám podarí od dvoch do piatich kíl," informuje nutričná špecialistka Iveta Nemcová.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

BRATISLAVA/Andrea Leitmannova, Zuzana Vanková

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti