Nulová bankovka s Bratislavským hradom spôsobila ošiaľ, vďaka chybe je ešte cennejšia

Nulová bankovka s chybou.
Zdroj: TV Markíza

Ľudia na ňu stáli v rade ešte pred otvorením samotnej výstavy.

Nielen známky a pohľadnice z celého sveta, ale aj hodnotné mince či starožitnosti. To všetko nájdu vášniví zberatelia na výstavisku v Bratislave. Obrovský záujem je aj o eurobankovku s nulovou hodnotou, na ktorej je Bratislavský hrad. Jej výnimočnosť dokonca zvýšila gramatická chyba.

Už pätnástykrát si v Inchebe prídu na svoje milovníci všetkého, čo sa dá zbierať. Od kameňov, šperkov, cez poštové známky, či medaily až po bankovky.

Nulová eurobankovka so zberateľskou hodnotou s vyobrazením Bratislavského hradu spôsobila doslova ošiaľ. Ľudia na ňu stáli v rade ešte pred otvorením samotnej výstavy.

Bankovka dopĺňa zbierku bankoviek s motívom Košíc, Banskej Bystrice, Nových Zámkov, Oravského hradu či Červeného kameňa. Táto Bratislavská však púta pozornosť aj niečím iným. V slove "bratislavský" totiž chýba písmeno "S". Vďaka tejto chybe môže v budúcnosti cena bankovky výrazné stúpnuť a ide tak o zaujímavú investíciu.

Lákadlom sú aj medaily, vyrazené len pri príležitosti stého výročia vzniku Československa. Väčšinou je na nich Štefánik či Masaryk a vyrobené sú z rýdzeho zlata alebo striebra.

Okrem predajných mincí vás môže upútať aj vzácny zlatý 6-dukát, na ktorý sa bežní smrteľníci môžu pozerať iba cez sklo.

Tieto mince neboli vôbec v obehu, takže to bola skôr panovnícka minca. Dnes má hodnotu od 50 až do 200-tisíc eur.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Incheba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.