Policajti zrazili psa a pokračovali v jazde. Neskôr tvrdili, že si ho pomýlili s kameňom

Policajti si vraj psa pomýlili s kameňom.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Kuriózny prípad sa stal len nedávno na Záhorí.

Kokeršpaniela si vraj policajti pomýlili s kameňom. Kuriózny prípad sa stal len nedávno na Záhorí. Policajná hliadka tam zrazila dvojročnú sučku a bez povšimnutia pokračovala v jazde. Majiteľa ich konanie pobúrilo.

Polícia sa bráni, že zviera si nevšimli. Prípad ale otvára aj iný rozmer – od septembra zviera prestáva byť vecou. Zmení sa teda niečo, ak prejdete psa alebo srnu?  

Dvojročná sučka kokeršpaniela Alis už nežije. Pred tromi týždňami ju zrazili policajti v rekreačnej oblasti na Záhorí. 

„Psík prechádzal od susedov domov a potom pokračoval v ceste na pláž. Keď ho zrazili, kričali sme za ním, on si to nevšímal. Ja som išiel ratovať psa a susedia na nich kričali,“ hovoril majiteľ.

Faktom je, že sučka behala bez vôdzky a to by nemala ani v rekreačnej oblasti. Majiteľa však pobúrilo, že policajti po incidente pokračovali v jazde. Mužov zákona zastavili až na ceste späť.   

„Sused ho zastavil. Postavil sa do stredu cesty, rozpažil ruky a kričal naňho - stoj. Ja si uvedomujem, že sa môže stať takáto situácia, ale odísť z miesta činu, keď zabijem živého tvora, to považujem za morálnu nezodpovednosť,“ uviedol ďalej majiteľ.

Hliadka na mieste vykonávala bežnú službu, bráni sa, že psa si nevšimli. „Počas hliadkovej činnosti prechádzala na služobnom vozidle pričom počas prechádzania ostrou zákrutou došlo k zrážke nezabezpečeným voľne sa pohybujúcim psom menšieho vzrastu. Člen hliadky tento náraz bezprostredne nezaregistroval,“ povedal policajný hovorca Michal Szeiff.

Vodič si vraj myslel, že prešiel cez kameň a nie cez kokeršpaniela. Takto to mal aspoň vysvetľovať majiteľovi na mieste činu.  

Ako sa policajný hovorca pozerá na argumentáciu, že si kokeršpaniela policajti pomýlili s kameňom, odpovedal takto: "Všetky okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania, preto nemôžeme zaujať nejaké konkrétne stanovisko,“ uviedoll Szeiff.

A rovnakú odpoveď dostávame aj na otázky, prečo hliadka nezastavila, ani keď na ňu kričali svedkovia. Polícia hovorí, že ak sa preukáže vina, vyvodí zodpovednosť. Majiteľ si tiež uvedomuje, že psa mal bez vôdzky. Pripomína ale, že rovnakou cestou v lete prechádzajú aj rodiny s deťmi. 

„Za predpokladu, že by sa tu spravili retardéry, by to zabránilo väčšej nehode ako sa stala nám,“ myslí si.

Prípad otvára aj iný rozmer. Poslanci len nedávno schválili, že zviera už od septembra nebude vec ale živá bytosť. A tak je na mieste otázka, či sa niečo zmení pre šoférov. To, že niekto zrazí psa, mačku, či diviaka  nie je až tak nezvyčajné. 

„Myslím si, že mnohí ľudia si to vysvetľujú trochu prehnane. Keď náhodou zrazíte psa, nie je to, ako keby ste zrazili človeka. Naďalej je to pes z hľadiska práva, z hľadiska zrazenia,“ dodal štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva Gábor Čičaj.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Policajti

Dôležité udalosti