Ministerka vnútra Saková odsúdila čin, po ktorom zomrel nevinný Filipínčan

Denisa Saková.
Zdroj: TASR

V prípade preukázania viny hrozí útočníkovi trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) odsudzuje trestný čin, pri ktorom zomrel nevinný človek z Filipín. Zároveň vyjadruje presvedčenie, že páchateľ bude postavený pred súd a spravodlivo potrestaný. Informuje o tom oficiálny profil polície na sociálnej sieti, ktorý zverejnil vyjadrenie šéfky rezortu vnútra.

"Veľmi si váži prácu záchranárov, policajtov a lekárov, ktorí do poslednej chvíle márne bojovali o život zosnulého," uviedla Saková. Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff v sobotu (2.6.) informoval, že 28-ročný Juraj H. z okresu Dunajská Streda je opäť zadržaný. Obvinený je zároveň zo zabitia.

"Prípad prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Po preštudovaní spisového materiálu došlo k prekvalifikovaniu tejto trestnej veci na zločin zabitia," uviedol Szeiff. Útočník bol umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Napadnutý Filipínec, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien, následkom zranení podľahol. Vo štvrtok (31.5.) zomrel v ružinovskej nemocnici v Bratislave. Polícii sa podarilo krátko po incidente zadržať a obviniť útočníka. Prokurátor okresnej prokuratúry nevidel v tomto prípade dôvod na väzbu a muža prepustil na slobodu. Už v piatok (1.6.) Generálna prokuratúra SR informovala, že prípad prevzala Krajská prokuratúra v Bratislave. Tá má vykonávať dozor s tým, že trestné stíhanie bude vedené pre podstatne závažnejšiu právnu kvalifikáciu.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Denisa Saková

Dôležité udalosti