Exkluzívne: Sestra a kamarátka na smrť dobitého Filipínca Henryho prehovorili

Sestra Henryho, ktorý bol na smrť dobitý v Bratislave.
Sestra Henryho, ktorý bol na smrť dobitý v Bratislave. Zdroj: TV Markíza

Ako sa odohral konflikt, čo sa dialo na polícii, ale aj prvé pocity Henryho sestry.

Prípad, ktorý sa začal ako pouličná bitka, no po týždni je z toho udalosť, ku ktorej sa vyjadrujú už nielen policajti, ale aj politici. Smrť Filipínca Henryho v centre Bratislavy vyvoláva mnohé otázky. Sestra obete prehovorila. Markíze porozprávala, ako sa strašnú správu dozvedela a čo všetko ich rodinu teraz čaká. Máme aj svedectvo jeho kamarátky, ktorá nám opísala, čo presne sa stalo.


Kamarátka nebohého tvrdí, že Henry bránil dve priateľky, keď sa vracali z diskotéky. Opisovala jej to jedna z nich. Bolo to minulý víkend krátko po 4-tej hodine ráno. Rozhovor nám poskytla pod podmienkou, že zachováme ich anonymitu.

„Henry a jedna kamarátka si išli kúpiť pizzu a tá druhá kamoška ich čakala vonku. Prišiel k nej muž a pýtal sa jej, odkiaľ pochádza. Potom ju začal ťahať do taxíka. V tom vyšiel Henry s druhou kamarátkou, odtiahli ju a prešli cez cestu. On ich dobehol a schytil druhú kamarátku. Henry mu povedal, že obe sú s ním. Muž ho zhodil na zem a začal ho kopať. Svedkyne prosili útočníkových kamarátov, aby ho zastavili, že je v bezvedomí, a oni na to: Len ho nechajte," opisuje udalosti Henryho kamarátka.

Zrazu boli pri nich policajti a Henryho začali oživovať. Pokračovali záchranári a odviezli ho do nemocnice. Útočníka zadržali. A na výsluch odviezli aj obe ženy.

„Na policajnej stanici boli 15 hodín. Tak dlho preto, lebo čakali na oficiálneho tlmočníka. Netušili sme, že toho muža na druhý deň prepustili. Zistili sme to až v utorok. Ale nerozumieme, prečo tak prokurátor rozhodol," dodáva.

Rodina, ktorá žije na Filipínach, síce vedela, že Henry je v nemocnici ale pár dní netušili, čo presne sa stalo. Policajnú správu videla sestra v slovenčine. Čo v nej je, zistila až počas cesty do Bratislavy. To už Henry zomieral.

„Keď sme prestupovali v Dohe, niečo som cítila. Bol to zvláštny pocit, akoby som vycítila, že práve zomrel. Naša rodina je tu preto, aby sme sa domohli spravodlivosti pre Henryho.," povedala nám Henryho sestra Mina Acord.

S prevozom pozostatkov jej brata im pomáha ambasáda. Mladík žil a pracoval v Bratislave niečo vyše roka.

„Je nás päť súrodencov. Henry bol najmladší a jediný slobodný. Pomáhal našej mame a veľmi sa staral o rodinu. Bol mi najlepším kamarátom, denne sme boli v kontakte. Na Slovensku sa mu páčilo, mal tu veľa kamarátov," dodáva sestra.

Miesto na začiatku Obchodnej ulice je smutným mementom toho, čo sa tu minulý týždeň stalo. Ľudia tu každý deň zapaľujú sviečky a Henryho kamaráti priniesli aj spomienkové fotografie.

Útočníka z Dunajskej Stredy policajti včera opäť zadržali. Teraz prokurátor už podal návrh na jeho vzatie do väzby. Ako dôvody uviedol útek a obavu z toho, aby nepokračoval v trestnej činnosti. Či bude na proces čakať za mrežami, rozhodne sudca v najbližších hodinách.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Henry

Dôležité udalosti