Veľká hrozba pri Hlohovci? Odpad na tamojšiu skládku vraj dovážali aj štátne firmy

Skládka pri Hlohovci.
Zdroj: TVNOVINY.sk

V areáli je niekoľko desiatok tisíclitrových barelov, v ktorých je nebezpečná látka.

To, čo majú Hlohovčania a okolité obce pod nosom, môže byť pre nich veľkou hrozbou. Na skládke komunálneho odpadu Vlčie hory je už tretí deň kriminálka, ľudia zo životného prostredia, ale i hasiči. V areáli objavili chemikálie a iné nebezpečné látky, ktoré môžu byť ekologickou katastrofou.

Hrozbou sú obrovské tisíclitrové barely. V areáli je ich niekoľko desiatok. Je v nich neznáma nebezpečná látka. Otvoriť a zistiť, čo v nich presne je, ale nemôžu. Nádoby sú v týchto horúčavách tak natlakované, že ak by ich otvorili, mohol by nastať výbuch.


Toto nie je prvá akcia na tejto kontroverznej skládke, ktorá za svoju činnosť horela už niekoľkokrát. Pred tromi rokmi sem nabehla špeciálna protichemická vojenská jednotka či chemické laboratórium.

Okresný úrad i Inšpekcia životného prostredia vydali v roku 2015 zákaz navážať sem akýkoľvek odpad. No majiteľ vtedy ešte spoločnosti Plastic People to odignoroval a biznis s komunálnym a nebezpečným odpadom si robil ďalej.

„Jednoznačne možno túto skládku považovať za nebezpečnú a poškodzujúcu naše životné prostredie," povedal primátor Hlohovca Miroslav Kollár. Podľa našich informácií, nebezpečný odpad sem navážali dlhé roky kamióny z Rakúska i Maďarska a údajne aj štátne firmy zo Slovenska.


HLOHOVEC/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hlohovec

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.