Juraj Hossu tvrdí, že si svoj skutok nepamätá. Či to iba predstiera, preskúmajú odborníci

Juraj Hossu, ktorý na smrť dokopal Filipínca.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Ten 26. mája smrteľne napadol Filipínca Henryho.

Juraj Hossu, ktorý v centre Bratislavy smrteľne napadol Filipínca Henryho tvrdí, že si na útok nepamätá. Napriek tomu, že mu namerali viac ako dve promile alkoholu v krvi, sa podľa odborníkov pri mlátení útleho cudzinca správal suverénne a všetko mal pod kontrolou.

Správy o brutálnom útoku sa už objavili aj v hlavných správach filipínskej televízie. Obvinený Juraj na udalosti z rána 26. mája hovorí takto: „Nič si nepamätám." Na súde sa odborníci s takýmito výpoveďami stretávajú často. Dôvod je veľmi jednoduchý. Podľa experta Jaroslava Ivora sa zámerne nechce ku skutku priznať.

Aj na tomto prípade preto budú spolupracovať znalci z odboru psychiatrie a psychológie. Tí zistia aj to, či útočník stratu pamäti iba predstiera. Psychológ Dušan Kešický dopĺňa: „Bude sa vedieť povedať aj to, do akej miery mohol mať alkohol vplyv na jeho pamäť, pričom mohol mať vplyv aj na vznik takzvaného okna. Toto správanie, ktoré sme videli, je mu vlastné, to znamená, že zjavne takto nekonal prvýkrát. Na obeť si vykladá nohu ako poľovník na svoju trofej, aj to sa dá však vysvetliť inak. Jurajovi to mohlo byť príjemné a s vyloženou nohou sa mohol cítiť komfortne."

Rodina zosnulého cudzinca okrem toho, že volá po spravodlivosti, má v hlave aj iné starosti. Jednu vyriešili v stredu na pôde ministerstva vnútra. Na Filipíny sa aj s pozostatkami 36-ročného Henryho vrátia vládnym špeciálom.

„Chceme tejto rodine pomôcť nielen s prevozom tela , ale aj so všetkými vybavovaniami, ktoré túto rodinu na Slovensku do obdobia prevozu čakajú," povedala ministerka vnútra Denisa Saková. Pred odchodom do Manily sa na Slovensku pre kamarátov zosnulého muža ešte plánuje bohoslužba.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Henry

Dôležité udalosti