Vychádza Krvavý erb Jany Pronskej

Krvavy erb.jpg

Je to historická romanca zo slovenského prostredia.

Jana Pronská je mimoriadne úspešnou autorkou historických romancí zo slovenského prostredia...a čitateľky ju doslova milujú. V Jaclovciach pri jej rodnej Gelnici dokonca idú po nej pomenovať knižnicu. Jej najnovší ôsmy príbeh Krvavý erb vás opäť zavedie na územie stredovekého Slovenska a je založený na skutočnej historickej udalosti.

Keď vo vyšehradskom paláci zneuctia krásnu Kláru, dcéru uhorského veľmoža Feliciána Zacha, zúfalý otec s mečom v ruke zaútočí na panovníka a jeho rodinu. Kým ho odzbroja a zabijú, stihne poraniť kráľa na hlave a jeho manželke odťať štyri prsty. Rozzúrený kráľ vyhlási Zacha za vlastizradcu a vydá rozkaz pozabíjať všetkých jeho príbuzných.

Klárina sestra Eliz prežije krvavú masakru len vďaka tomu, že v ten hrozný večer na panovníckom dvore nebola. V čase, keď na kráľov rozkaz zachvátia ich rodinné sídlo plamene, vracia sa do mesta z vychádzky na koni. Pri pohľade na ruiny, čo zostali z ich domu, ešte netuší, že to neznamená len koniec jej domova, ale aj všetkého, čo v doterajšom živote poznala a milovala.

Eliz síce kráľovo besnenie prežila, no jej šance na záchranu sú mizivé. Kráľ je rozhodnutý doviesť pomstu voči Zachovcom až do konca. V poslednej chvíli jej prichádza na pomoc záhadný muž, ktorého rodinu v minulosti postihol podobný osud. Dominik chce Eliz zachrániť. Neprechováva k nej žiadne city a vôbec neráta s tým, že sa jej podarí obmäkčiť jeho zatvrdnuté srdce, v ktorom dovtedy nebolo miesto pre lásku...

Novinka Krvavý erb je pútavým rozprávaním, v ktorom autorka skvele preplietla slovenskú históriu s romantickým príbehom. Janu Pronskú vždy bavilo vyhľadávanie starých legiend a informácií o dávno zabudnutých zrúcaninách. Tieto fakty vie šikovne zasadiť do svojich príbehov, ktoré sa vyznačujú originalitou námetu, neopozeranosťou a napínavým dejom.


BRATISLAVA/BUX

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.