Opitý mladík havaroval a ešte stihol aj zmaturovať: Učitelia zostali v šoku, keď do školy prišla polícia

Opitý mladík havaroval cestou na maturitu
Opitý mladík havaroval cestou na maturitu Zdroj: TV Markíza

Ešte dve a pol hodiny po nehode mladík podľa polície nafúkal 1,73 promile.

Devätnásťročný maturant z Považskej Bystrice sa učil na svoju poslednú skúšku tak, že počas prípravy popíjal alkohol. Na druhý deň sadol za volant a cestou do školy havaroval. Podgurážený alkoholom a po nepríjemnom zážitku dokázal zmaturovať. Učitelia si nič nevšimli až do príchodu polície, keď nafúkal.


Erik meškal na popoludňajší blok skúšok. „Nebral telefón, matka nebrala telefón, takže nevedeli sme zistiť, čo sa deje a potom sme od spolužiakov zistili, že havaroval po ceste na maturitné skúšky," povedala riaditeľka gymnázia v Považskej Bystrici Mária Vydrová. 

Riaditeľka školy okamžite sadla do auta a išla mu na pomoc. Našla ho na mieste havárie bez známok zranení. „Bol trošku otrasený, taký zneistený, ale inak zdravotne bol v poriadku. Neublížil ani sebe, ani nikomu inému," doplnila riaditeľka. 

Pravdepodobnou príčinou nehody bola neprimeraná rýchlosť, keď ho v pravotočivej zákrute vynieslo. „Mladík mal na polícii uviesť, že počas učenia sa na maturitnú skúšku popíjal v noci whisky," povedala hovorkyňa polície v Trenčíne Elena Antalová. 

Boli sme zvedaví, ako je možné, že si to maturitná komisia a ani riaditeľka školy, ktorá ho viezla na jeho poslednú skúšku, nevšimla. „Necítila som z neho alkohol. Tackať sa určite netackal. Pôsobil otrasene, ale pôsobil otrasene po havárii. Každý si myslím, že by tak pôsobil," povedala riaditeľka.

„Dve a pol hodiny po dopravnej nehode mladík nafúkal ešte 1,73 promile alkoholu," uviedla Antalová.

Pred skúškou sa údajne ešte napil z malej fľašky tvrdého alkoholu. Na škole si to nevedia vysvetliť. „Dávame vyhotoviť znalecký posudok, ktorý by mal stanoviť presný prepočet množstva alkoholu v organizme mladíka v čase dopravnej nehody," dodala Antalová.

Doma sme ho dnes nenašli. Vraj si išiel hľadať brigádu na leto. Otvorila nám jeho mama. „Sype si popol na hlavu. Však preto hneď si okamžite brigádu hľadá," povedala Erikova mama. 

Polícia začala voči mladému mužovi trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.


POVAŽSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.