Tragédia v Trstenej! Sabinka (†2,5) bola v rozhorúčenom aute možno niekoľko hodín

Tragédia v Trstenej.
Tragédia v Trstenej. Zdroj: TV Markíza

Jej telesná teplota bola viac ako 40 stupňov.

Tragédia pred nemocnicou v Trstenej. Podľa našich informácií v rozhorúčenom aute zomrela Sabinka (†2,5). Jej matka Jana (30) z obce Rabča ju údajne nechala zamknutú vo vozidle na parkovisku s tmavými zadnými sklami a odišla na vyšetrenie. Keď sa vrátila, už bola v bezvedomí.

Lekári sa dievčatko snažili zachrániť, ale už mu nedokázali pomôcť. Namerali mu telesnú teplotu viac ako 40 stupňov.

„Dieťa už bez známok života priniesli na stanicu Záchrannej zdravotnej služby v Trstenej, ktorá sa nachádza v budove nemocnice. Záchranári v tom čase neboli na výjazde, ale prítomní na stanici a dieťa začali okamžite oživovať. Žiaľ, napriek ich maximálnemu úsiliu sa ho nepodarilo zachrániť,“ povedala pre TVNOVINY.SK hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

"Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia maloletého dieťaťa," uviedla policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Podľa našich informácií bola Jana u gynekológa a je tehotná. Dieťa údajne nechala v aute niekoľko hodín.

Detský organizmus sa prehrieva až päťkrát rýchlejšie ako u dospelého človeka. Pri horúčavách môže teplota v aute dosiahnuť aj 70 stupňov Celzia, pripomína doslova skleník a k zlyhaniu organizmu tak môže u dieťaťa dôjsť už po niekoľkých minútach. Dieťa by nemalo byť samotné v aute ani na chvíľu. 


TRSTENÁ/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Námestovo

Dôležité udalosti