Starostovi namerali skoro dve promile alkoholu, on však naďalej šoféruje

Starosta, ktorý nafúkal a naďalej šoféruje.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Polícia tvrdí, že neodobraním vodičského oprávnenia zákon neporušila.

Šoféroval opitý, no vodičák mu policajti nezadržali. Starosta Ružindola pri Trnave tri mesiace potom, keď ho policajná hliadka zastavila pod vplyvom alkoholu, šoféruje. V dychu mu pritom namerali dve promile alkoholu. Polícia tvrdí, že neodobraním vodičského oprávnenia zákon neporušila.

„Človek je za svoje činy zodpovedný a ja som urobil chybu. Je mi to veľmi ľúto. Ak by som mohol ten čas vrátiť, tak ho vrátim. Musím sa s tým vyrovnať. Urobil som problémy svojim blízkym, svojej rodine i svojim zamestnancom," hovorí starosta Ružindola Vladimír Púčik.

Miestni na kameru hovoriť nechceli, no mimo nej sa viacerí pýtali, ako je možné, že starosta stále šoféruje. Poslali nám aj dôkaz, ako sedí za volantom svojho auta.

Obrátili sme sa aj na políciu. Tá tvrdí, že starostovi vodičský preukaz nezadržali, lebo ho nemal pri sebe. Neurobili tak ani neskôr.


„Príslušníci polície nevyužili oprávnenie fiktívneho zadržania vodičského preukazu, čím však neporušili zákon. Ich postup z hľadiska dodržania interných predpisov už vyhodnotil nadriadený a postupoval v súlade so zákonom o štátnej službe," vysvetľuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Martina Kredatusová.

„Na základe zákona o cestnej premávke je medzi oprávneniami policajta, že môže zadržať vodičský preukaz. Z tohto výkladu vyplýva, že nie je to jeho absolútna povinnosť, že ho musí zadržať. Aplikačná prax a interné predpisy a pokyny v zásade smerujú k tomu, že by mali zadržať, možno percentuálne, keď to zoberieme, tak v 95 percentách prípadov sa naozaj zadrží vodičský preukaz," hovorí odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská.

Starostu Ružindola súd uznal vinným. Dostal peňažný trest 2500 eur a zákaz tri roky šoférovať akékoľvek motorové vozidlo. Odvolal sa, a tak trestný rozkaz nie je právoplatný. Odvolací súd by mal byť koncom júla.

RUŽINDOL/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ružindol

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.