Policajná inšpekcia zadržala pre korupciu dvoch príslušníkov NAKA, ale aj dvoch civilistov

Ilustračná snímka.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Dôvodom je korupčná trestná činnosť.

Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala v stredu (13. 6.) príslušníka Národnej protikorupčnej jednotky Prezídia Policajného zboru (PZ), príslušníka PZ z Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II a dve civilné osoby. Dôvodom je korupčná trestná činnosť.

"Nakoľko sa stále uskutočňujú prvotné procesné úkony, nie je možné poskytnúť viac informácií," informoval tlačový odbor rezortu vnútra.

Inšpekcia ministerstva vnútra v stredu zasahovala na NAKA, polícia zásah nekomentovala. Hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl odporučil obrátiť sa na ministerstvo vnútra.

"Vyšetrovateľ inšpekčnej služby zadržal štyri osoby pre korupčnú trestnú činnosť. Príslušníkovi z národnej protikorupčnej jednotky vzniesol obvinenie za pokračovací zločin prijímania úplatku, príslušníkovi z okresného riaditeľstva za pokračovací zločin prijímania úplatku a za prečin ohrozovania dôvernej skutočnosti v súbehu s prečinom zneužívania právomoci verejného činiteľa, dvom civilným osobám za pokračovací prečin podplácania. Dotknuté osoby sú stále zadržané. Vzhľadom na to, že v súčasnej dobe stále pokračujú procesné úkony, nemôžeme poskytnúť ďalšie informácie," povedala Lucia Kirinovičová z ministerstva vnútra.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Inšpekcia ministerstva vnútra

Dôležité udalosti