Užívajte si ešte letné teploty. Opäť príde ochladenie

Jarné počasie - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Teploty sa budú znižovať postupne.

Družica

Nad Európou sa tvoria nesúvislé oblačné polia, ktoré cez deň postupne narastajú do výšky a popoludní sa v nich tvoria prehánky alebo búrky. Podobne sa bude vyvíjať situácia u násaj zajtra, pretože väčšina Európy zostane v oblasti nízkeho tlaku vzduchu.

Zrážky

Pre zrážkovú činnosť to znamená, že vo vlhkom a teplom vzduchu bude pokračovať vývin prehánkovej a búrkovej oblačnosti, ktorá prinesie najmä popoludní nad našu krajinu prehánky, alebo aj búrky. A to najmä nad stredné a východné Slovensko.

Teploty

Zajtra bude naše územie v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, v severných lokalitách bude o pár stupňov chladnejšie.


Vietor

Aj vietor bude fúkať podobne ako dnes iba slabo, zväčša od severu. Samozrejme pri búrkach prechodne zosilnie.

Doprava

Možno sa vyberiete ešte aj zajtra na predĺžený víkend, tak buďte trpezliví, ak bude na cestách viac áut na výjazdoch z väčších miest ako zvyčajne. Inak rátajte v skorých ranných hodinách s tvorbou hmiel.

Noc

Pred nami je prvomájová noc, ktorá bude spočiatku oblačná s doznievajúcimi prehánkami, prípadne aj búrkami. Postupne sa vyjasní a do rána poklesne teplota na 10 až 4 stupne. Ráno pozor na hmly.

Predpoveď na zajtra

Na západe sa deň začne pekným počasím, ktoré sa okolo poludnia postupne zmení. Oblačnosť pribudne a poobede sa vyskytnú prehánky, prípadne ojedinelé búrky. Teplota vystúpi na 22 až 25 stupňov.

Zväčša slnečným ránom sa začne zajtrajší deň aj na strednom Slovensku. Okolo poludnia pribudne oblačnosť a s ňou miestami prehánky a búrky, v okolí hôr lokálne aj s krúpami. Tu vystúpi teplota na 19až 25 stupňov.

Na východnom Slovensku bude tiež spočiatku iba malá oblačnosť rušená lokálnymi rannými hmlami. Okolo poludnia sa postupne začne obloha mračiť a rátajte aj s prehánkami, alebo búrkami. Bude tu tiež teplo, a to od 19 stupňov na severe do 25 stupňov na juhu územia.

Hory

Ani prvého mája sa počasie na horách nezmení, stále bude premenlivo oblačné s prehánkami, alebo lokálnymi búrkami, ktoré sa vytvoria najmä v popoludňajších hodinách. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude okolo 9 stupňov.

Predpoveď na štyri dni

V piatok bude podobne ako zajtra. Teplota vystúpi na 19 až 24 stupňov. V sobotu bude veterno a vyskytnú sa prehánky, búrky, lokálne aj s krúpami. V nedeľu sa prehánky vyskytnú už iba ojedinele, ale stále bude poriadne fučať.

V pondelok rátajte s polooblačným počasím a sem tam aj s prehánkami, ktoré budú vo vysokých polohách snehové, pretože sa postupne ochladí a to aj v nížinách. Od soboty do pondelka klesne cez deň teplota na 8 až 15 stupňov. A postupne sa znížia teploty aj v noci.
BRATISLAVA/TVMarkíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti