Drzá finta, ako vás zlodej pripraví o motorku

Ukradnutá motorka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Tento prípad má však šťastný koniec, pomohli poľovníci.

Chcel predať motorku a nakoniec nemal ani peniaze ani ju. Začalo sa to pridaním inzerátu na internete. Netrvalo dlho a predávajúcemu sa ozval záujemca.

Ten mu povedal, že ju zoberie, a tak sa majiteľ motocyklu rozhodol, že mu dá kľúče, nech sa na ňom odvezie. Návratu motorky ani kupujúceho sa však nedočkal. Aj s kamarátom sa ho pokúšali hľadať. Podľa stôp zistili, že išiel po poľnej ceste za dedinou.

Prefíkaný kupec nechal vo dvore domu svoje auto. Malo to ale háčik. Aby neprezradil svoju identitu, namontoval „ešpézetky", ktoré sú ale z iného auta. Je teda možné, že boli kradnuté nielen ony, ale aj auto. Policajti tak totožnosť zlodeja stále nepoznajú.


„Páchateľom bol mladý muž vo veku 25-30 rokov, výška zhruba 180 cm, štíhlej športovej osoby, mal krátke čierne vlasy, šedé tričko a krátke šedé nohavice," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne Elena Antalová.

Je málo takýchto prípadov, ktoré sa končia šťastne. Tento raz sa to však stalo realitou, ukradnutá motorka sa našla. „Vďaka poľovníkom z Veľkých Uheriec, ktorí ho vyrušili, keď motorku nakladal," hovorí kamarát predávajúceho. Zlodej mal pripravenú dodávku, napokon motocykel odhodil a ušiel do kríkov.

„Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla," doplnila Antalová.

KOLAČNO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.