Policajný náčelník inkasoval pokuty, peniaze však mestu za ne neodvádzal

Policajný náčelník vypisoval falošné pokutové bloky.
Zdroj: Reprofoto:TVnoviny.sk

Previnilcom vraj dával neplatné potvrdenia o zaplatení.

Mal dozerať na dodržiavanie zákona, no pravdepodobne ho sám porušoval. Inkasoval pokuty a previnilcom vraj dával neplatné potvrdenia o zaplatení. Takto vraj postupoval náčelník mestskej polície vo Veľkých Kapušanoch.

Na prácu náčelníka si posvietili jeho nadriadení. Zistili, že vo svojej funkcii pravdepodobne pochybil. „Bol to jeden podnet, ale pri kontrole sme zistili, že tých pochybení bolo viac. V zmysle zákonníka práce sme s ním k 31. máju s okamžitou platnosťou rozviazali pracovný pomer," uviedol Ferenc Boczán, zástupca primátora Veľkých Kapušian.


Podľa našich informácii rozdával pokutové bloky, ktoré neboli zaregistrované na daňovom úrade. Peniaze, ktoré na pokutách vybral, sa vraj do mestskej kasy nedostali. Mesto tak podalo trestné oznámenie.

„V danej veci vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Obvodného riaditeľstva PZ v Michalovciach začal trestné stíhanie pre prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa," ozrejmila hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Akú sumu bývalý náčelník na pokutách vybral, samospráva prezradiť nechce. Podozrivého muža sme dnes doma nezastihli. Vo funkcii náčelníka bol tri roky. Samospráva na jeho miesto hľadá náhradu.

VEĽKÉ KAPUŠANY/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti