Blíži sa pochod Za zdravé prsia, podporili ho aj naši kolegovia

Ambasádorky AVON pochodu Za zdravé prsia.
Zdroj: TV Markíza

Jedným z dôvodov je upozorniť ženy, aby chodili na preventívku ku gynekológovi.

Rakovina prsníka si nevyberá! Pacientok z roka na rok pribúda. Aj napriek tomu ženy zanedbávajú pravidelné preventívne prehliadky a to môže mať fatálne následky.

Len 35 percent žien chodí na gynekologické prehliadky a lekári diagnostikujú zhubný nádor prsníka ročne viac ako 3 000 ženám. A to len na Slovensku.

Na tento fakt sa každoročne snažia upozorniť organizátori už jubilejného Avon pochodu za zdravé prsia. „Tento rok organizujeme 10. pochod. Ten bude už túto sobotu, na Bratislavskom hrade. Od desiatej hodiny máme pripravený bohatý program. Chceme dosiahnuť, aby ľudia vedeli čo najviac o tomto ochorení, aby vedeli o dôležitosti prevencie, o spôsoboch liečby a zároveň sa snažíme vyjadriť podporu a spolupatričnosť všetkým bojujúcim ženám," povedala nám organizátorka pochodu Jana Pohorelská.

Zdroj: AVON

Už každoročne pochod podporujú viaceré známe osobnosti, takzvaní ambasádori. „Budeme pochodovať. Je to celodenný žúr za dobrú vec. Ono to nie je problém ísť na prehliadku aspoň raz ročne. Väčšinou tam zohráva rolu faktor strachu, nechcú o tom vedieť. Naozaj to nie je to taký problém, tam ísť," povedal ambasador pochodu Michal Szabo.

Diváci sa môžu tešiť aj na Zlatku Puškárovú, Kvetku Horváthovú, Beátku Dubasovú a mnohých ďalších. Vystúpia aj slovenské áčkové hviezdy ako Palo Hammel, Katka Knechtová, Tublatanka.

Vstupenkou na pochod je špeciálne rúžové tričko. Výťažok z jeho predaja poputuje občianskemu združeniu Zdravá žena, ktoré bude z vyzbieraných peňazí organizovať prednášky o liečbe a diagnostike rakoviny prsníka po celom Slovensku

BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti