Obvinili dvoch policajtov. Údajne brali úplatky od šéfov firmy, ktorá sa zaoberá odpadom

ilustračné foto
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Nitky vedú k skládke v Podunajských Biskupiciach.

Zatýkali vo vlastných radoch. Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila dvoch policajtov z korupcie. Jeden z nich pritom paradoxne pracuje v Národnej protikorupčnej jednotke.

Úplatky mali dostávať od šéfov firmy, ktorá sa zaoberá odpadom. Podľa našich informácií obvinili jej majiteľa aj generálneho riaditeľa. Nitky vedú ku kontroverznej skládke v Podunajských Biskupiciach.

Inšpekcia zasahovala v stredu ráno priamo v Národnej kriminálnej agentúre, kde zatkli člena protikorupčnej jednotky, v putách skončil aj okresný policajt z oddelenia v bratislavskom Ružinove.

Podľa našich zistení sú obvinenými policajtmi Ján Majo z Národnej kriminálky, ktorého úlohou bolo práve odhaľovať korupčnú trestnú činnosť priamo v teréne. Druhým je Martin Samuel, policajt, ktorý rieši environmentálnu kriminalitu. Toho stíhajú aj za to, že mal z polície vynášať informácie a taktiež za zneužívanie právomocí verejného činiteľa.


Dvaja obvinení muži, ktorí mali policajtov podplácať, sú podľa našich informácií predstavitelia spoločnosti Vassal Eko, má ísť priamo o majiteľa spoločnosti Michala Kováča a generálneho riaditeľa.

Snažili sme sa získať reakciu spoločnosti Vassal Eko, v ich sídle sme ale nepochodili. Týždenník Plus 7 Dní nedávno upozornil, že majiteľ firmy sa s jedným z obvinených policajtov dobre pozná.

Skládku v Podunajských Biskupiciach označujú za nelegálnu, práve tam začala firma Vassal Eko spracovávať odpad z hlavného mesta. Aj keď spoločnosť tvrdí, že skládka neleží na ich pozemkoch, haldy odpadu za posledné roky rástli.

Šéf komisie životného prostredia na magistráte si myslí, že korupčná aféra súvisí práve s fungovaním tohto biznisu s odpadom. A vedenie firmy Vassal Eko si takto zabezpečovalo ochranu.

Do Podunajských Biskupíc vozí odpad aj mestská spoločnosť OLO, jej riaditeľ sa pritom údajne takisto pozná s obvineným šéfom spoločnosti Vassal Eko. Dovolenkovali spolu na jachte a firma dostala od OLA veľké zákazky.

V súvislosti s korupčnou kauzou vyzval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dozornú radu OLA, aby prípad preverila. Pre všetkých obvinených bude údajne vyšetrovateľ žiadať väzbu.

PODUNAJSKÉ BISKUPICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Podunajské Biskupice

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.