Iveta zomrela počas operácie, lekári jej nesprávne určili diagnózu

Pacientka zomrela po zlej diagnóze.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Hoci chirurgovia odporučili urgentné vyšetrenie brucha, objednať ju naň mali až o 15 hodín neskôr.

Do sanitky išla ešte po svojich, no z nemocnice sa už živá nevrátila. Po šiestich rokoch dnes znovu otvorili prípad Ivety, ktorej v prešovskej nemocnici zle určili diagnózu. Zomrela tam na prasknuté slepé črevo.

Doma dostala horúčky a mala silné bolesti. Sestra jej privolala prvú pomoc. Iveta sa v sanitke sťažovala na bolesti brucha. Dva dni pred tým jej lekárka našla na maternici myóm, veľký ako štvormesačný plod dieťaťa.

Zdravotná služba ju okamžite previezla na gynekologické oddelenie. Hoci po konzultácii chirurgovia odporučili urgentné CT vyšetrenie brucha, Ivetu naň mali objednať až o 15 hodín neskôr.


Pacientka mala v tom období silnú menštruáciu, a tak museli operáciu odložiť. No keď ju začali operovať, bolo už neskoro. Hnis sa jej zo slepého čreva vylial do celej brušnej dutiny.

„Úrad pre dohľad zistil pochybenia v poskytnutej zdravotnej starostlivosti počas hospitalizácie pacientky, pričom neboli včas realizované potrebné vyšetrenia. Úrad na základe vykonaného dohľadu skonštatoval, že zdravotná starostlivosť zo strany dohliadaného subjektu nebola pacientke poskytnutá správne," povedala hovorkyňa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Andrea Pivarčiová.

Prešovskí gynekológovia opakovane podávali proti obvineniu rôzne sťažnosti a žiadali aj o vypracovanie kontrolných znaleckých posudkov. Na súde sa jednomyseľne zhodli, že pacientke poskytli úplnú starostlivosť, čo sa týka ich oddelenia. Pacientku mali riešiť na chirurgii.

„Klient vníma obhajobu celkom jednoznačne a síce tak, že je podaná absolútne nedôvodne. V prípravnom konaní boli vypracované viaceré znalecké posudky, ktoré tvrdia, že môj klient nijakým spôsobom nepochybil," ozrejmil advokát obžalovaného gynekológa.

Súd odročil tento prípad na október, vtedy budú vypovedať ďalší svedkovia a znalci.

PREŠOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti