Sudca zobral do väzby policajta i konateľa firmy Vassal EKO

Obvinený v kauze skládky v Podunajských Biskupiciach.
Zdroj: TV Markíza

Prípad sa týka korupcie.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v piatok (15. 6.) v neskorých večerných hodinách rozhodol o vzatí do väzby dvoch mužov obvinených z korupcie - policajta druhého bratislavského obvodu Martina S. a konateľa firmy Vassal EKO Michala Kováča.

Dôvodom je obava, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti a ovplyvňovať svedkov na slobode, informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Ďalšie dve obvinené osoby, Jána M., príslušníka národnej protikorupčnej jednotky patriacej do štruktúry Národnej kriminálnej agentúry a Martina A. prepustil zo zadržania, stíhať ich budú na slobode.

Podľa Kudjákovej muži vzatí do väzby podali sťažnosť a tú podal aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, keďže väzbu požadoval pre všetkých štyroch. Rozhodne o tom Najvyšší súd.

Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala dvoch policajtov a dvoch civilistov v stredu (13.6.). Prípad má podľa medializovaných informácií súvisieť s firmou Vassal EKO a nelegálnou skládkou odpadu v Podunajských Biskupiciach.

Podľa informácií ministerstva vnútra vyšetrovateľ inšpekčnej služby vzniesol príslušníkovi národnej protikorupčnej jednotky obvinenie za pokračovací zločin prijímania úplatku.

Policajt z okresného riaditeľstva okrem zločinu prijímania úplatku čelí aj obvineniu z prečinu ohrozovania dôvernej skutočnosti v súbehu s prečinom zneužívania právomoci verejného činiteľa. Ostatní majú na krku obvinenie za pokračovací prečin podplácania. 


BANSKÁ BYSTRICA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vassal EKO

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.