„Pekelní anjeli“ odštartovali svoj zraz. Polícia stiahla posily z celého Slovenska

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pekelným anjelom alias obávanému motorkárskemu gangu sa v piatok (2. 6.) začína oficiálny program zrazu. Polícia je v plnej pohotovosti. Ako miesto svojho každoročného zrazu si vybrali Šamorín. Očakáva sa, že tam zavítajú tisícky motorkárov. 

Situácia v meste je pokojná. Polícia zatiaľ nezaznamenala žiadne incidenty.  

Po celom Šamoríne aj v Bratislave je zvýšený počet policajných hliadok, najmä na križovatkách a miestach, kde sa motorkári zdržiavajú. Polícia podľa našich zistení stiahla posily z celého Slovenska.

V Šamoríne majú dokonca policajti zriadenú provizórnu základňu na gymnáziu. Škola dala deťom v piatok riaditeľské voľno.

Zraz potrvá do nedele (4. 6.). Očakáva sa, že akcie sa zúčastní vyše 3-tisíc motorkárov z celej Európy. 

Prečítajte si tiež:

Celý areál, kde sa zraz uskutočňuje, je uzavretý. Akciu sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia. 

Primátor Šamorína Csaba Orosz reagoval, že mesto nemalo páky na to, aby akciu zakázalo, keďže sa koná na súkromnom pozemku. Miestnym podnikateľom však odporučil, aby svoje prevádzky vo večerných hodinách zatvorili. 

Vláda spojených štátov označila túto skupinu za nezákonnú a považuje ju za zločineckú organizáciu. Americká ambasáda dokonca pre zraz varovala svojich občanov, aby sa Šamorínu vyhýbali.

Členovia pekelných anjelov mali v minulosti viaceré incidenty, v roku 2015 po jednom z takýchto zrazov v Grécku zahynul muž, po surovej bitke. Skupina je spájaná aj s drogovou trestnou činnosťou a obchodovaním so zbraňami.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 1. 6. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.