Fico a Pellegrini budú do poslednej chvíle bojovať o toho istého voliča, ukázal prieskum

Peter Pellegrini a Robert Fico si podávajú ruku
Peter Pellegrini a Robert Fico. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Zdá sa, že víťaz septembrových parlamentných volieb vzíde z dvojice Smer a Hlas. Ukázal to prieskum agentúry Ipsos pre Denník N. Z jeho výsledkov tiež vyplýva, že tieto strany si vo veľkom konkurujú a bojujú a veľmi podobného voliča. 

Spomedzi voličov Hlasu by 39 percent zvažovalo vo voľbách podporiť Smer, naopak, zhruba 34 percent priaznivcov Roberta Fica by zvažovalo to, že by svoj hlas odovzdalo strane Petra Pellegriniho. 

Navyše, Pellegriniho by mohol oslabiť aj Boris Kollár. Približne pätina voličov Hlasu zvažuje voľbu hnutia Sme rodina.

Prečítajte si tiež:

Čo sa týka Smeru, ten by mohol posilniť tým, že by k sebe prilákal voličov SNS a Republiky. Najmä voliči Andreja Danka by mohli prebehnúť k Smeru, ak by SNS bola tesne pred voľbami v prieskumoch pod hranicou zvoliteľnosti. „Dokonca až 45 percent voličov SNS zvažuje aj stranu Roberta Fica,“ píše Denník N.

Ešte bližšie ako Smer a Hlas k sebe majú Progresívne Slovensko a SaS. Liberálom Richarda Sulíka by vo voľbách bolo ochotných odovzdať hlas 44 percent voličov PS a progresívcov by zvažovalo voliť 47 percent priaznivcov SaS.

Richard Sulík v diskusii Denníka N povedal, že hoci teraz medzi týmito dvomi stranami bude prebiehať boj o voliča, po voľbách medzi nimi zrejme dôjde k bližšej spolupráci.

„Súčet skutočných výsledkov v deň volieb našich dvoch strán bude vyšší, ako keby sme sa teraz pratali na jednu kandidátku,“ uviedol Sulík.

Pozrite si príspevok k rokovaniu úradníckej vlády z Televíznych novín dňa 31. 5. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.