Kollár odmietol spojenie s vlastníkom budovy, do ktorej sa sťahuje Slovenská správa ciest

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda parlamentu a strany Sme rodina Boris Kollár v piatok na tlačovej konferencii odmietol prepojenie na firmu Arker, z ktorého ho obvinila mimoparlamentná strana Hlas-SD.

Do budovy vo vlastníctve tejto firmy na bratislavskej Patrónke sa na desať rokov z vlastných priestorov sťahuje Slovenská správa ciest (SSC). Tá za toto obdobie podľa Hlasu-SD zaplatí na prenájme a energiách približne 14,5 milióna eur.

„Slovenská správa ciest odchádza z budovy, ktorá je zdraviu škodlivá a plná azbestu,“ povedal Kollár. Výber budovy podľa neho prebiehal tak, že najprv sa tendrom vybral medzinárodný poradca, ktorý následne rozhodol, ktorá budova by SSC vyhovovali najviac.

Zmluvu o prenájme na desať rokov podpísala SSC ešte pred pádom Hegerovej vlády, keď bol ministrom dopravy nominant Sme rodina Andrej Doležal.

SSC si prenajíma budovu, ktorú vlastní firma Arker. Kollár priznal, že majiteľ firmy Patrik Ondrovič je partnerom matky jedného z jeho detí.

Prečítajte si tiež:

Navyše, do roku 2017 v tejto spoločnosti Kollár sám pôsobil ako konateľ. „Odvtedy ma prestala táto spoločnosť zaujímať... Odišiel som odtiaľ a nič s tým nemám,“ zdôraznil predseda Sme rodina na tlačovej konferencii. 

Mesačne bude SSC platiť za nájom 118-tisíc eur, čiže za desať rokov to bude vyše 14 miliónov eur. Podľa Hlasu je to dvojnásobok bežnej ceny v Bratislave.

„Je komické, keď sa strana Smero-Hlas baví takýmto spôsobom, keď sama zodpovedá za stav diaľnic a cestnej siete,“ uzavrel Kollár.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti