Na Slovensku je to tak. Pri nemocnici v Leviciach je nové parkovisko, pacienti si ho zatiaľ iba túžobne obzerajú

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Konečne ho postavili, no vodiči tam zastať nesmú. Nové parkovisko pri nemocnici v Leviciach si parkujúci pacienti zatiaľ iba túžobne obzerajú. A to napriek tomu, že autá tam mohli parkovať už mesiac.

Parkovisko bez parkovania

Pohľad na prázdne parkovisko pre 160 áut vodičov doslova provokuje. Aj naďalej musia krúžiť medzi autami a zdĺhavo hľadať voľné miesto. Aj Natálii, ktorá chodí v ostatných mesiacoch do nemocnice často, to vie riadne zvýšiť tlak.

„Bohužiaľ, zaparkovať sa tu poriadne nedá. Už ráno, keď sem príde človek o siedmej, o ôsmej, tak fakt je problém zaparkovať,“ posťažovala sa nám vodička Natália Zambojová.

Nové parkovisko dala postaviť nitrianska župa za takmer 700-tisíc eur. S prácami začali ešte na jeseň a stavebná firma hotové parkovisko odovzdala už začiatkom mája.

Prečítajte si tiež:

Zlé stavebné povolenie

​Parkovisko však skolaudovať a sprístupniť vodičom zatiaľ nemôžu. O problém sa postarala dažďová kanalizácia, ktorá je pod ním.

„V rámci preberacieho konania sa zistilo, že jeden zo stavebných objektov, a to dažďová kanalizácia, mal vydané stavebné povolenie nesprávnym orgánom. Z toho dôvodu nie je možná kolaudácia celej stavby,“ uviedla hovorkyňa Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Henrieta Prokopová. 

„Je to byrokracia a trápenie vodičov,“ skonštatoval ďalší vodič.

„Dúfam, že čoskoro tú legislatívnu chybu odstránia a budeme to parkovisko naplno používať, lebo už človek sa nevedel dočkať,“ uviedol vodič Martin Drdoš

„Je nevyhnutné doplniť opravenú projektovú dokumentáciu na príslušný správny orgán za účelom vydania dodatočného stavebného povolenia,“ dodala hovorkyňa NSK.

Až po ukončení tejto legislatívnej tortúry budú môcť parkovisko skolaudovať a otvoriť. Kedy to ale bude, zatiaľ nikto nevie. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.