VIDEO: Pri obci Kotešová spadlo malé lietadlo, pilotovi už pomôcť nedokázali

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nešťastie na severe Slovenska. Pri obci Kotešová spadlo malé lietadlo. Krátko po páde začalo horieť. Na palube sa podľa informácií TV Markíza nachádzal 65-ročný pilot, ktorý bol na mieste mŕtvy. Ako prvý o tom informoval portál noviny.sk s tým, že stroj mal spadnúť v nedostupnom teréne.

Lietadlo vzlietlo z Hričovského letiska a podľa informácií TV Markíza k jeho pádu malo dôjsť v čase, keď rozťahovalo iné lietadlo, pravdepodobne vetroň.

„Lekárka bola do terénu vysadená palubným navijakom. Na mieste bolo zistené, že jedna osoba nachádzajúca sa vo vraku lietadla už, žiaľ, nejavila známky života a na mieste mohla lekárka konštatovať už len úmrtie,“ informovali leteckí záchranári na sociálnej sieti.

Tí spresnili, že ich vrtuľník priletel do katastra obce Dolný Hričov v okrese Žilina, kde svedkovia pád videli a nahlásili.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. V týchto chvíľach sa pokúšajú vyťahovať ruiny lietadla z nedostupného terénu.

Prečítajte si tiež:

Polícia ani hasiči sa k prípadu nevyjadrujú, keďže Letecký a námorný vyšetrovací úrad dal na nehodu informačné embargo.

„Vzhľadom na to, že na mieste prebiehajú prvotné úkony, nateraz nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ uviedla žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Pozrite si aj reportáž z 19. mája o spadnutom lietadle na Orave:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti