Úžerník na slobode dlho nepobudol. Deň po prepustení ho zatkli za vyhrážanie

Michal za úžeru dostal 18 mesiacov so skúšobnou dobou troch rokov.
Zdroj: TV Markíza

Michal pritom po návrate z väzenia sľúbil, že bude v podmienke sekať dobrotu.

Úžerník si podmienečný trest dlho na slobode neužil. Doma prespal len jedinú noc a opäť skončil v policajnej cele. Policajti ho spolu s jeho dvoma bratmi obvinili z nebezpečného vyhrážania.

Michal (29) z rómskej osady v Mirkovciach pri Prešove sa len minulý týždeň po štvormesačnej vyšetrovacej väzbe dostal na slobodu. Za úžeru dostal 18 mesiacov so skúšobnou dobou troch rokov.

Michal pritom po návrate z väzenia sľúbil, že bude v podmienke sekať dobrotu. Ešte v ten deň sa ale rodine, ktorá ho udala, začal vyhrážať bitkou.

Policajti spolu s ním zadržali aj jeho dvoch bratov. Tých ale sudca prepustil na slobodu. Michal opäť skončil vo vyšetrovacej väzbe.

Rodina úžerníka udala ešte vo februári, keď sa im za nevrátenie požičaných peňazí - aj s vysokým úrokom - tak isto vyhrážal bitkou. Opakovane ich pritom zdieral asi pol roka.

Vo vyšetrovacej väzbe sú odvtedy aj jeho manželka, matka a ďalší štyria príbuzní. Rodine mali vraj za zmenu výpovede núkať peniaze.

Príbuzných obvineného vyšetrovateľ obvinil z prečinu marenia spravodlivosti, nakoľko v priebehu vyšetrovania ovplyvňovali svedkov.

Ak mu teraz súd preukáže vinu, svoj trest si bude musieť celý odsedieť.


PREŠOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vyhrážanie

Dôležité udalosti