Novoročnú vraždu Eriky (†46) v Michalovciach ukončili s prekvapujúcim záverom: Polícia obvinila až dve osoby

Novoročnú vraždu Eriky (†46) v Michalovciach ukončili s prekvapujúcim záverom: Polícia obvinila až dve osoby
Zdroj: TV Markíza

Polícia ukončila vyšetrovanie novoročnej vraždy v Michalovciach, ktorá otriasla celým Slovenskom. Skoro ráno tam na chodníku našli dobodanú ženu.

Vyšetrovateľ predložil prokurátorovi spisový materiál s návrhom na podanie obžaloby.

Prečítajte si tiež:

Dvaja obvinení

„Získaná dôkazná situácia umožnila vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach z obzvlášť závažného zločinu vraždy obviniť 1 osobu (Valentín H.), a 1 osobu (J.H.), ktorá počas vyšetrovania ovplyvňovala svedkov, obviniť zo zločinu marenia spravodlivosti,“ uvádza polícia.

Policajti počas intenzívneho vyšetrovania zrealizovali niekoľko desiatok výsluchov a do konania pribrali aj znalcov z viacerých odvetví.

Prečítajte si tiež:

Tragický Nový rok

Eriku (†46) z Michaloviec mal zabiť obvinený ráno na Nový rok mimoriadne surovým spôsobom, pod vplyvom alkoholu. Chvíľu s ňou kráčal, keď odchádzala od bankomatu, zrazu na ňu vytiahol nôž.

Žena pred ním utekala, no dobehol ju. Aj keď zranená, na chvíľu mu ušla, no znova ju dobehol a nožom viackrát bodal, kým nespadla nevládna na zem. Zobral jej mobil a peňaženku a z miesta ušiel.

Erikine telo našla po necelej polhodine okoloidúca žena a privolala záchranárov. Podozrivý bol na úteku dva dni. Nakoniec sa ho podarilo identifikovať vďaka záznamom z mestských kamier, ktoré polícia od incidentu podrobne skúmala.

Zadržali ho v Žiline na vlakovej stanici. Cestoval do Česka. V blízkosti jeho bytu v Michalovciach mali v kontajneri nájsť zakrvavený nôž a šaty. Nevlastný otec mladíka Ignác Kima tvrdí, že vrahom nie je. „Keby som vedel, že môj syn je vrah, tak nehodím priame dôkazy tu do kontajnera,“ povedal.

O tragédii si pozrite archívnu reportáž:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti