Zisťovali sme, kto je druhým obvineným v prípade novoročnej vraždy Eriky z Michaloviec. Otec to podľa prokuratúry nie je

Zisťovali sme, kto je druhým obvineným v prípade novoročnej vraždy Eriky z Michaloviec. Otec to podľa prokuratúry nie je
Zdroj: TV Markíza

Vyšetrovanie novoročnej vraždy Eriky (†46) v Michalovciach ukončili s prekvapivým záverom. Polícia obvinila až dve osoby. Okrem údajného vraha aj človeka, ktorý počas vyšetrovania ovplyvňoval svedkov.

Nejde o otca ani príbuzného obvineného z vraždy. Informáciu nám potvrdil zdroj z prostredia prokuratúry.

Prečítajte si tiež:

Ani nevlastný otec

Polícia uverejnila informáciu o tom, že z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinili osobu V. H. Je známe, že ide o 18-ročného Valentína.

Osoba, ktorá je obvinená zo zločinu marenia zodpovednosti, má iniciály J. H.

Pre rovnaké začiatočné písmeno priezviska sa mohlo zdať, že ide o rodinu obvineného Valentína. Dohady však prokuratúra vyvrátila. 

K prípadu sa verejne vyjadroval krátko po tragédii aj nevlastný otec 18-ročného mladíka - Ignác Kima. Ten tvrdil, že je jeho syn nevinný.

V blízkosti jeho bytu v kontajneri našli zakrvavený nôž aj šaty. „Keby som vedel, že môj syn je vrah, tak nehodím priame dôkazy tu do kontajnera,“ povedal.

Jeho celé meno je známe a je preto jasné, že druhým obvineným nie je ani nevlastný otec Valentína.

Vyšetrovanie je ukončené a vyšetrovateľ predložil prokurátorovi spisový materiál s návrhom na podanie obžaloby.

Prečítajte si tiež:

Tragický Nový rok

Eriku (†46) z Michaloviec mal zabiť obvinený ráno na Nový rok mimoriadne surovým spôsobom, pod vplyvom alkoholu. Chvíľu s ňou kráčal, keď odchádzala od bankomatu, zrazu na ňu vytiahol nôž.

Žena pred ním utekala, no dobehol ju. Aj keď zranená, na chvíľu mu ušla, no znova ju dobehol a nožom viackrát bodal, kým nespadla nevládna na zem. Zobral jej mobil a peňaženku a z miesta ušiel.

Erikine telo našla po necelej polhodine okoloidúca žena a privolala záchranárov. Podozrivý bol na úteku dva dni. Nakoniec sa ho podarilo identifikovať vďaka záznamom z mestských kamier, ktoré polícia od incidentu podrobne skúmala.

Zadržali ho v Žiline na vlakovej stanici. Cestoval do Česka.

O tragédii si pozrite archívnu reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.