VIDEO: Na Slovensku prekvitá nelegálny biznis s tigrami. Dôkazom toho je aj nahrávka z ranča, kde lev usmrtil muža

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Aj Slovensko je krajinou, kde podľa našich informácií prebieha nelegálny biznis s tigrami. Zvieratá sú množené a zabíjané na produkty čínskej medicíny.

Investigatívni novinári pred dvoma rokmi vytvorili nahrávku, ako na ranč pri Žiline prišiel falošný kupec z Číny. Tváril sa, že od majiteľa ranču chce kúpiť tigre na obchod.

Prečítajte si tiež:

​Vtedajší majiteľ začal, ako vidno na nahrávke, ukazovať svoje levy a tigre. Muža, ktorý stojí vo voliére, mal pred pár týždňami roztrhať jeho vlastný lev.

Ako ďalej vidno na nahrávke, majiteľ si s falošným kupcom začína dohadovať biznis o tom, koľko tigrov a levov by mu bol schopný namnožiť a predať.

Na aký účel by boli určené ho nezaujímalo. Otvorene sa začínajú rozprávať o tom, že tigre by mali v Číne zabiť a vyrábať z nich produkty pre čínsku medicínu.

Dlhoročný ošetrovateľ tigrov a levov v inom zariadení Matej Piffl nám vysvetľuje, že človek a šelma by nemali byť v jednom priestore v rovnakom čase.

„Treba sa úplne vyhnúť priamemu kontaktu, nedopadlo by to dobre. Aj keď tiger nevyzerá, že by nás šiel zožrať, určite by si pochutnal,“ hovorí.

Prečítajte si tiež:

Skvelý biznis

Hodnota tigrov a tigrích produktov čínskej medicíny sa na čiernom trhu pohybuje v tisíckach eur.

Je to veľmi výhodný, no krutý biznis. Dlhoročný chovateľ šeliem na nahrávke hovoril, že môže na účely čínskej medicíny dodávať stovky tigrov ročne.

Vraj na Slovensku má dobré vzťahy a úrady mu nebudú robiť problémy.

Na zlé podmienky na tomto ranči sme upozorňovali ešte v roku 2017. Od roku 2019 nemal schválenou regionálnou veterinárnou správou ani prevádzku.

Od tragédie tento ranč s médiami nekomunikuje. Nám sa však podarilo s nimi spojiť.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.