Stačia nám na upratanie celej domácnosti len štyri veci? Poradíme vám jednoduché a ekologické tipy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Denne prichádzame do kontaktu s chemickými látkami, ktoré majú negatívny dopad nielen na náš organizmus, ale aj na životné prostredie. Často počúvame o nebezpečných látkach v kozmetike a mnohé z nich sú aj zložkou čistiacich prostriedkov do domácnosti.

Poriadok a čistú vôňu domova však môžeme dosiahnuť aj ekologickejším spôsobom. Ponúkame vám triky, ako si dokážete ľahko a lacno poradiť s akýmkoľvek problémom vo vašom byte či dome.

Kateřina Brožová si na sociálnej sieti vytvorila účet, kde dáva ľuďom rôzne zaujímavé a ekologické tipy, pomocou ktorých dokážu vyčistiť doslova všetko. „Viac ľudí mi už napísalo, že im moje rady pomohli,“ hovorí.

Prečítajte si tiež:

Presvedčila ju materská dovolenka

K upratovaniu nikdy nemala blízko. Keď bola na materskej dovolenke, rozhodla sa ukončiť večný problém celodenného upratovania po deťoch. „Zistila som, že si viem upratať veľmi rýchlo a potrebujem k tomu len pár vecí,“ dodáva.

Tvrdí, že na upratovanie jej stačia len štyri veci – jedlá sóda, biely ocot, olej a voda. Katka pomocou týchto pár vecí dokáže odstrániť vodný kameň aj škvrny z oblečenia.

Prečítajte si tiež:

Zmiešaním octu s vodou vytvoríte univerzálny čistiaci prostriedok, ktorý bude fungovať takmer na všetko. Môžete pridať aj prírodný esenciálny olej, ktorý vašu domácnosť rozvonia.

Okrem času vám tieto triky ušetria aj peniaze, no najmä prírodu a vaše zdravie. Bežné čistiace prostriedky sú niekedy nielen drahé, ale aj plné chemikálií, ktoré nie sú prospešné pre nás a ani životné prostredie.

Televízia Markíza pripravila od pondelka 5. júna do soboty 10. júna 2023 celotýždňovú iniciatívu s názvom Zelený týždeň. Každý deň sa zameria na jednu oblasť každodenného života – od stravovania, cez módu, energetiku, až po odpadové hospodárstvo.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.